Textové prezentace

Elektronické titulky pro sluchově postižené do kin

23.07.2014 14:35

V loňském roce byl zahájen projekt Kino neslyšícího diváka, tedy příprava a projekce elektronických titulků pro sluchově postižené. Přiblížil jej Petr Alexander ze společnosti Portlingua.

Hybridní kniha – kombinovaný přístup k informacím

23.07.2014 14:52

Petr Hladík a Svatoslav Ondra ze Střediska pro pomoc studentů se specifickými nároky Masarykovy univerzity představili projekt hybridní knihy, umožňující kombinovaný přístup k informacím studentům se zrakovým postižením.

Mluvící formuláře - řešení pro zrakově postižené

23.07.2014 14:50

Projekt podpořený Evropskou komisí a realizovaný konsorciem firem z České republiky, Slovinska, Španělska, Koreje a Turecka představil pro sborník Petr Pilin ze společnosti Software602. Na konferenci jej pak místo něho prezentoval kolega Martin Vondrouš.

Projekt Simultánní přepis mluvené řeči

23.07.2014 14:49

Cílem projektu je vytvořit podmínky pro realizaci přepisu v praxi s využitím dostupných informačních technologií. Jde zejména o rozšíření míst, kde se přepis realizuje, zvýšení dostupnosti přepisovatelů a jejich vyškolení, prezentaci přepisu pro širokou veřejnost a přípravu projektu on-line přepisovacího centra. Projekt představil Martin Novák, předseda pražské organizační jednotky České unie neslyšících.

Zápis mluvené řeči pro sluchově postižené

23.07.2014 14:49

Petr Peňáz, ředitel Střediska Teiresiás pro pomoc studentům se specifickými nároky na Masarykově univerzitě v Brně, představil jak na Masarykově univerzitě zajišťují přepis přednášek pro studenty se sluchovým postižením.

Systém I4Control® – nové možnosti pro snadnější ovládání PC

23.07.2014 14:47

Systém I4Control® je asistivní pomůckou, která handicapovanému uživateli umožňuje komunikovat s osobním počítačem prostřednictvím očních pohybů a tím mu zpřístupnit například veškeré informace a služby na Internetu.  Marcela Fejtová představila nové funkce, o které byla tato pomůcka obohacena.

Hlasové ovládání MyVoice v integraci s vyčítáním obrazovky

23.07.2014 14:53

Cílem tohoto řešení je umožnit ovládání počítače lidem, kteří mají závažné zrakové omezení, tedy nevidomým a slabozrakým, a navíc jim jejich zdravotní stav nedovoluje ovládat počítač z klávesnice, což bývá u nevidomých klíčové vstupní zařízení. Představil je Libor Doušek ze společnosti ACE Design.