Autoškoly pro tělesně postižené

Autoklub ČR a Svaz zdravotně postižených motoristů

14.02.2007 21:59

Na svých stránkách informuje o kurzech pro zdravotně postižené a kurzech zdokonalovacího výcviku, o výhodách zdravotně postižených motoristů i parkovacím průkazu pro zdravotně postižené.

Firma Jenčovský

16.12.2012 22:14

Plzeňská rodinná firma Jenčovský se zaměřuje na úpravy aut pro tělesně postižené a provozuje také autoškolu pro tělesně postižené. Výcvik a kondiční jízdy zajišťuje v upraveném vozidle s ručním ovládáním spojky, brzdy a plynu nebo ve vozidle s automatickou převodovkou vybaveným ručním ovládáním brzdy a plynu s individuální úpravou.Nabízí také ubytování v bezbariérovém víceúčelovém zařízení EXODUS s možností využití rehabilitace a jiných služeb.

Autoškola Horázný

16.12.2012 22:18

Pro osoby s tělesným postižením nabízí možnost výcviku na vozidle s automatickou převodovkou. To je zvlášť vhodné pro osoby s postižením dolních či horních končetin, které nejsou schopny zvládnout ovládání běžného vozidla a jejich postižení přitom nevyžaduje ruční ovládání pedálů. Lze použít i speciální ovládání ukazatelů směru pravou rukou pro osoby s nefunkční nebo chybějící levou horní končetinou. Možná je úprava ovládání pedálu akcelerátoru pro osoby s nefunkční nebo chybějící pravou dolní končetinou nebo speciální úprava vozidla pro osoby malého vzrůstu.

Autoškola PEML

16.12.2012 22:23

Přeloučská autoškola PEML nabízí získání řidičského průkazu i lidem, kterým jejich handicap neumožňuje projít běžným kurzem. Má k dispozici vlastní výcvikové středisko, které je přizpůsobené pro tělesně postižené občany a počítá i s bezbariérovým ubytováním. Ubytovací kapacita je 10 lůžek v prvotřídně vybavených pokojích s bezbariérovým vstupem a bezbariérovým sociálním zázemím.

API CZ

16.12.2012 22:26

Společnost API CZ se věnuje úpravám vozidel pro tělesně postižené a iniciovala vznik partnerských autoškol s kurzy pro tělesně postižené. Zatím jsou umístěny v Libereckém, Královéhradeckém, Moravskoslezském a Jihočeském kraji.

Autoškola Maderová

16.12.2012 22:31

Výcvik pro zdravotně postižené osoby provádí Autoškola Karel Mader ve Sviadnově. Tuto službu zajišťuje od května 2010 jako výsledek spolupráce se Sportovním klubem vozíčkářů Frýdek-Místek a s firmou API CZ s.r.o. Výuka probíhá na upraveném vozidle Škoda Fabia, do něž firma API poskytla a namontovala ruční ovládání Alfred Bekker API. Výcvikové vozidlo má mechanickou převodovku kombinovanou s automatickým ovládáním spojky Autoclutch API. U volantu je namontováno ruční ovládání brzdy a plynu na levou ruku. Na volantu je připevněna „kulička“ která usnadňuje točení volantem. Posilovač řízení je samozřejmostí.

Autoškola Praha

16.12.2012 22:33

Jako jedna z mála autoškol v České republice nabízí možnost získání řidičského oprávnění pro skupinu B automat na výcvikovém vozidle zn. Mercedes-Benz, přestavěném pro potřeby tělesně postižených (typ přestavby - MERO 2). Cílem autoškoly je umožnit získání řidičského oprávnění všem těm, kteří zatím nemají vlastní upravené vozidlo, ale rádi by získali řidičské oprávnění tradičním způsobem.