Jak žít s RS

Ptám se - proč RSM?

20.02.2007 1:13
Základní rady, jak zpomalit průběh (a nebo i zastavit) roztroušenou sklerózu - souhrn vlastních zkušeností Tomáše Bláhy za 9 let s touto chorobou.

Kodex správné praxe týkající se práv a kvality života lidí s roztroušenou sklerózou

17.06.2014 23:30

Na základě petice podané britskou občankou s roztroušenou sklerózou, Louise McVay, Evropský parlament v prosinci 2003 schválil zprávu, které se dostalo aktivní podpory ze strany Evropské platformy pro roztroušenou sklerózu (EMSP) a všech společností pro roztroušenou sklerózu v EU. Při přípravě této zprávy byly využity informace, které poskytla Ministerstva zdravotnictví většiny členských států EU.

Roztroušená skleróza

17.06.2014 23:28

Na stránkách Rádia Impuls se nachází video a přepis rozhovoru Václava Moravce s Kateřinou Štrausovou, která zdolala nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro, přestože trpí roztroušenou sklerózou.

Terapie roztroušené sklerózy

15.02.2013 12:42

Základem léčby RS je terapie atak (vzplanutí), dlouhodobá léčba a léčba funkčních poruch. Původ RS není objasněn a dokonalé vyléčení není doposud možné. Přesto jsou dnes možnosti terapie RS mnohem lepší, než byly dříve. Informace o nich přináší web společnosti Biogen Idec.

Diagnóza: roztroušená skleróza

11.02.2013 18:14

Příspěvek na webu Pro ženy.cz obsahuje kromě popisu roztroušené sklerózy zpověď Terezy a Pavly, jak se touto nemocí žijí.

Roztroušená skleróza: příběh Moniky H.

11.02.2013 18:09

Monika Henčlová má roztroušenou sklerózu. Její zdravotní stav se postupně zhoršuje. Ve třiatřiceti letech pohybuje pouze hlavou, 24 hodin denně je odkázána na cizí pomoc. „Mám jen hlavu a krk a zbytek je mrtvý, jen obrovské mrtvé tělo. Měřím skoro metr devadesát, takže je to metr devadesát mrtvoly," říká na videu s černým humorem Monika. Podle prognózy lékařů už dvanáct let na této zemi „přesluhuje." Dodnes je zaměstnaná, má svůj byt, přátele, zájmy. V občanském sdružení Dobré místo pracovala dva a půl roku jako personalista, v současnosti se stará o komunikaci s veřejností, píše články, vyjadřuje se k zákonům v sociálně zdravotní oblasti.

Pomáhá mi to přežít

25.05.2007 16:19

Rozhovor A2 kulturního týdeníku s Hankou Sibřinovou o tom, jak jí marihuana pomáhá žít s roztroušenou sklerózou.

Co znamená roztroušená skleróza

20.02.2007 1:16
Způsobuje roztroušená skleróza poruchu duševních funkcí? Dochází při onemocnění roztroušenou sklerózou k osobnostním změnám? Článek Alexandra Burnfielda na serveru Rodina vyvolal živou diskusi čtenářů, podle nichž jim pomohl pochopit důsledky, které nemoc přináší v chování onemocnělých.

Psychický stav nemocných s roztroušenou sklerózou

20.02.2007 1:15
Práce ze středoškolské odborné činnosti studentky plzeňského gymnázia Heleny Hradílkové se zabývá otázkami, které se týkají pocitů při prvním setkání s RS a sdělení této vážné diagnózy, následnými reakcemi pacienta i jeho pocity předtím, než se dozvěděl, jak je nemocen, a měl-li zájem o informace o chorobě, která ho postihla. Dále mj. zjišťuje, jak působí na nemocného slova „roztroušená skleróza“ a „postižený RS“. Kvalita života postižených, jejich přístup k nemoci, co pro ně znamená nemoc, to jsou další otázky probírané v této práci. Zabývá se též tím, jak pacienti s RS reagují, nemohou-li nějakou věc dělat v důsledku svého onemocnění, snaží-li se něco udělat pro to, aby zlepšili svůj zdravotní stav a věří-li, že se mohou jejich problémy někdy zlepšit.

Diagnóza: roztroušená skleróza

17.06.2014 23:31

Příspěvek na webu Pro ženy.cz obsahuje kromě popisu roztroušené sklerózy zpověď Terezy a Pavly, jak se touto nemocí žijí.