Speciální hardware

V současné době v kategorii speciálního hardware pro nevidomé jsou dvě významné pomůcky: braillský řádek (hmatový zobrazovač, terminál), který se připojuje k počítači. Prostřednictvím ovladače pro tento řádek se nevidomému uživateli převádí textové informace z obrazovky do Braillova písma a zobrazují se na tomto speciálním terminálu. Tuto pomůcku si lze pořídit jen v případě, že
- umíte dobře číst Braillovo písmo (hmatem)
- máte počítač vybavený některým z odečítačů obrazovky, který podporuje braillské řádky.
speciální elektronický zápisník: Aria, Gin
Jde o speciálně sestavený přístroj, obvykle s braillskou klávesnicí a s hlasovým výstupem. V zahraničí existují i tyto zápisníky s hmatovým výstupem. Jednoznačnou výhodou těchto zápisníků je dlouhodobý provoz bez nutnosti připojit je k el. síti, přizpůsobení potřebám nevidomých uživatelů. Jsou však určeny k výhradnímu užívání nevidomého uživatele.
O získání těchto pomůcek se informujte u svého konzultanta, který vám poskytne odbornou pomoc a poradí, získat tyto pomůcky.

Elektronický zápisník Aria

28.12.2006 9:37

Tento speciální elektronický zápisník k nám dováží firma TR instruments. Je vhodný zejména pro nevidomé děti v první třídě po zvládnutí zápisu všech písmen Braillova písma nejen k procvičování tohoto písma, ale k získání návyků práce s elektronickou pomůckou, také pro všechny zájemce z řad nevidomých, kteří potřebují zápisník "do kapsy" nebo si už na obsluhu klasického PC netroufají.
Firma TR instruments nepovažuje však za potřebné o tom informovat na svých stránkách, proto nabízíme alespoň stránky výrobce v Austrálii. Zájemci o tuto pomůcku mohou kontaktovat Josefa Konečného na tel. 545 577 480 nebo na e-mailu konecny@polymer.cz. O získání pomůcky se informujte u svého konzultanta.

GALOP, s.r.o.

10.06.2014 22:51

Firma se výhradně specializuje na počítačové pomůcky a pomůcky tzv. těžké optiky. Nabízí:
- braillské řádky Focus
- čtecí zařízení pro nevidomé, digitální lupy, elektronické zápisníky
- speciální software (softwarová lupa Magic, odečítač Jaws včetně české hlasové syntézy Hlas, program pro práci se skenerem a s dalšími funkcemi WinMenu)
- kamerové zvětšovací lupy (Optron, Prisma, TVi od Ash Technologies, Andromeda)

- kamerové televizní lupy (Topaz, Ruby, Topaz Duo, Sapphire, Optron, Eclipse, Prisma, TVi Color, ColorMouseUSB)
- digitální zvětšovací televizní lupy - pro slabozraké uživatele jak v běžném stolním provedení, tak v přenosné verzi
- digitální čtecí zařízení pro nevidomé
- zařízení s hlasovým výstupem, určená pro uživatele nevidomé či se zbytky zraku
- zápisníky a mobilní telefony
– digitální zápisník pro nevidomé s hlasovým výstupem, zápisníky PAC Mate Omni, zápisník GIN, mobilní telefony s hlasovým výstupem
- braillské zobrazovače a hmatová grafika
– braillské řádky Focus, braillský řádek PAC Mate 40 PBD, fuser Zy-Fuse a Zy-Tex papíry
- speciální software pro Windows - odečítací program JAWS, zvětšovací program MAGic, WinMenu GALOP, MagnaVista GALOP, hlasový výstup HLAS, JAWS – ceny upgrade, MAGic – ceny upgrade

O získání PC pomůcky se informujte u svého konzultanta.

 

Spektra, vdn

10.06.2014 22:50

Výrobní družstvo nevidomých Spektra dodává celou řadu kompenzačních pomůcek pro zrakově postižené:
- braillské řádky Braille Voyager firmy Tieman
- digitální lupy, čtecí přístroje, elektronické zápisníky,
- speciální program. vybavení - dovoz sw lupa ZoomText s lokalizací, prodej odečítače Window-Eyes s českou lokalizací. Program je dodáván s českou hlasovou syntézou WinTalkerVoice, vývoj a prodej programu pro zpracování tištěné předlohy pro slabozraké Bizon
- kamerové zvětšovací TV lupy (Twinkle a Traveller od firmy Tieman, Prisma, TVi od Ash Technologies)
- slepecké psací stroje
- ostatní pomůcky (hry, peněženky, hodinky, měřidla)

- mobilní telefon doplněný o speciální odečítačí a zvětšovací program
O získání PC pomůcky se informujte u svého konzultanta.

 

Sagitta

05.11.2012 7:07

Významný dodavatel optických pomůcek pro slabozraké a značkového zboží z oblasti optiky.

MERIT (Jan Halousek - Technika pro nevidomé)

05.11.2012 7:02

Nabídka techniky pro nevidomé, např: braillské tiskárny, materiál pro nadouvací grafiku odolný na mačkání, OBR - Optický Braillský Rozpoznávač, SW pro převod vytištěného Braillu na text, protihluková skříň Everest, vyvolávací zařízení pro nadouvací grafiku a materiál pro nadouvací grafiku.

Dioptra

05.11.2012 6:58

Výroba, dovoz a distribuce zdravotnických pomůcek, včetně pomůcek pro nevidomé a slabozraké. Nabízí např. lupy: ruční, stojánkové - bez osvětlení i s osvětlením, ruční i stojánkové; monokuláry, brýle, čočky - brýlové, silikátové a plastové; zakázkovou optiku.

Pracovní stanice pro nevidomé a slabozraké

28.12.2006 10:24

Radek Pavlíček v Knihovnickém zpravodaji Vysočiny ročník 12/číslo 2 popisuje nabídku speciálních programů pro nevidomé a slabozraké na tuzemském trhu.

Elektronický zápisník Gin

28.12.2006 10:09

V zápisníku jménem GIN ("služebník") dostává nevidomý uživatel velmi užitečnou pomůcku, kterou může mít – díky kapesním rozměrům a vestavěným akumulátorům – neustále při sobě k okamžitému použití. GIN je určen pro širší okruh uživatelů, tedy i těch, co nevlastní nebo neovládají klasický počítač typu PC. O získání této pomůcky se informujte u svého konzultanta.

Donat Prageu s.r.o.

28.12.2006 10:04

Výrobce českých hmatových braillských řádků Rex, který dodává také digitální televizní lupy, digitální čtecí zařízení s hlasovým výstupem a elektronický zápisník pro zrakově postižené. Jako přímý výrobce v ČR zaručuje bezproblémový servis a dokáže bez zprostředkovatelů vyhovět speciálním požadavkům zákazníků díky vlastnímu vývojovému týmu hardware i software.

Brailletech, s.r.o.

28.12.2006 10:02

Firma Brailletech zastoupuje holandskou společnost ALVA (vývoj a výroba braillských řádků pro nevidomé) a americkou společnost GW MICRO (vývoj a dodavatel odečítacího programu obrazovky Window-Eyes, který je plně lokalizován pro české prostředí. Jako hlasovou syntézu používá program WinTalker Voice. Pokud chcete program Window-Eyes pořídit v celé sestavě, kontaktujte firmu Spektra nebo ACE Design .

A11Y LTD.

10.06.2014 22:59

Firma dodává kvalitní braillské řádky německé společnosti BAUM Retec AG. Zákazník si může vybrat jak mezi menšími přenosnými řádky (12, 24, 32 znaků tak mezi většími stolními řádky (40, 64, 80 znaků). Řádky mají vestavěnou baterii a komunikují s počítačem bezdrátově, uživatel je tedy může brát i na cesty nebo připojit i k dotykovým telefonům.