Osobní stránky

Viktor Dudr

28.12.2006 8:37

Mgr. Viktor Dudr je vedoucím Střediska pro odstraňování architektonických bariér SONS. Je autorem publikace Metodické poznámky k vytváření podmínek pro samostatný a bezpečný pohyb nevidomých a slabozrakých lidí, která je zveřejněna na jeho stránkách.

Geek - blind zone

27.02.2013 23:05

Zrakově postižený student Masarykovy univerzity v Brně Pavel Ondra nas svém blogu publikuje články z oblasti přístupnosti technologií pro nevidomé, ze života zrakově postižených a mezi tím se tu čas od času objeví jeho cestovatelské zážitky či recenze na knihy a filmy.

Michal Rada

28.02.2013 19:39

Oficiální webové stránky Michala Rady, nevidomého politika (ČSSD). Mezi jeho oblasti patří zejména bezpečnost, informatika, egovernment a z pochopitelných důvodů také sociální politika. Uveřejňuje zde své postřehy, svou tvorbu a zvukové záznamy.

Schnaubinčiny osobní stránky

28.02.2013 19:43

Osobní stránky 23leté Jany. V roce 2009 dokončila Gymnázium pro zrakově postižené v Praze, o rok později masérský kurz. kvalifikaci. Na stránkách píše o životě nevidomých, také o vodicích psech, zvláště o těch, kteří pomáhají jí i jejímu manželovi.

Poslepu

28.02.2013 19:53

Blog Radka Pavlíčka, který se na něm zabývá speciální informatikou pro uživatele s těžkým postižením zraku. Pod hlavičkou projektu Blind Friendly Web, který realizuje TyfloCentrum Brno, o.p.s., se věnuje přístupnosti webových stránek - přípravě metodik a dalších materiálů, konzultacím, testování a školení. Pracuje také ve Středisku Teiresiás na Masarykově univerzitě, jeho pracovní náplní je přístupnost virtuálního prostředí univerzity. Ve firmě GALOP sro. se věnuje testování a lokalizaci screen readeru JAWS a softwarové lupy MAGic.

Petra Helebrantová

28.02.2013 20:04

Mgr. et Mgr. Petra Helebrantová v roce 2010 úspěšně ukončila magisterské studium speciální pedagogiky na Pedagogické fakultě UK a v roce 2013 dokončila studium psychologie na Filozofické fakultě UK v Praze. Působí jako psycholog, speciální pedagog, krizový intervent. Na svých stránkách nabízí pomoc nevidomým právě v těchto oborech. Najdete zde její zážitky, příběhy, komentáře, odborné práce. Sama má těžké zrakové postižení.

Petr Bazala

15.12.2013 15:00

Petr Bazala vystudoval Konzervatoř Jana Deyla v Praze (akordeon, violoncello, klavír). Kromě vyučování hudby na základní umělecké škole Alfréda Radoka ve Valašském Meziříčí hodně koncertuje, komponuje, účastní se různých soutěží. Na weobcých stránkách informuje o svých různých aktivitách.  

Život bez oka

11.06.2014 12:34

Web o očních protézách a o všem, co s nimi souvisí, provozuje autorka, která sama přišla o oko a nosí oční protézu. Cílem webu je sdružovat lidi, kteří se ocitli nebo se ocitnou v podobné situaci. Nabízí užitečné informace, sdílení zkušeností, poradenství.

Horolezec Honza Říha

25.03.2008 8:17
Osobní stránky nevidomého  Jana Říhy jsou věnovány zejména horolezectví. Honza nejen že má za sebou už řadu hodnotných výstupů, ale je i předsedou horolezeckého oddílu Matahari, který se snaží umožnit lezení také lidem s handicapem.

Petra Zelenková

28.12.2006 9:08

Stránky pražské školačky Petry obsahují deníček, básničky, reportáže, rozhovory, fotky jejích keramických výtvorů, sekci věnovanou škole (navštěvovala Školu Jaroslava Ježka), odkazy.

Dobroslav Mőhwald

28.12.2006 8:44

Sedmdesátiletý Slávek informuje o své knížce Hrajeme (si) na samohrajku a nabízí překlady z angličtiny, výuku začínajících hráčů na elektronické klávesové nástroje a další práce na počítači, které mu umožňuje provádět speciální zvětšovací a čtecí program.

Marek Susčík

28.12.2006 8:45

Absolvent Konzervatoře Jana Deyla v oboru akordeon, klarinet a klavírvy absolvoval ještě Fakultu informatiky Masarykovy univerzity v Brně. S firmou Elvos spolupracoval na vývoji softwaru Winmonitor, který umožňuje zrakově postiženým pracovat v prostředí MS-Windows. Hudba ale zůstala jeho velkou zálibou, kromě toho i aktivně sportuje. Na stránkách představuje hudební skladby, které vytváří v programu Cakewalk, a dále hry a programy, které vznikly v jeho programátorské kuchyni.

Josef Konečný

28.12.2006 8:48

O zrak přišel Josef Konečný v roce 1979, když mu bylo 22 let. O slepeckou problematiku se začal zajímat v roce 1988, kdy se u nás začaly objevovat první mikropočítače. Dnes učí v brněnském Tyflocentru obsluhu PC a arie. Na svých stránkách soustředil zejména množství informací o bariérách, které by se mohly zrakově postiženému postavit do cesty v Brně. A naopak o tom, kde se bariéry daří odstraňovat - uvádí například přehled nápojových automatů s braillskými popisky, seznam ozvučených objektů v Brně a další cenné poznatky.

PhDr. Josef Smýkal, speciální pedagog

28.12.2006 8:49

Známý učitel, nyní vědecký pracovník Slepeckého muzea v Brně nabízí na svých stránkách konzultace pro rodiče těžce zrakově postižených dětí v oblasti jejich výchovy a psychických specifik, konzultace a rešerše pro studenty i odborná pracoviště v oblasti speciálních psychologických otázek a historie péče o těžce zrakově postižené děti i dospělé, digitalizaci a přepis odborné literatury do braillského písma pro potřebu nevidomých studentů (od roku 2001). Dále jsou na stránkách výběry z jeho vlastních publikací, popřípadě některé texty celé.

Kateřina Svobodová

28.12.2006 8:51

Jedenáctiletá (v době vzniku stránek) Katka navštěvovala společně s vidícími dětmi čtvrtou třídu ZŠ v Proboštově u Teplic. Má báječné rodiče, kteří museli podstoupit nelehké úsilí, aby jí to umožnili. Katčiny stránky obsahují její deníček (s posledním záznamem v listopadu 2003), přehled článků o ní, fotogalerii, ale také dokumentaci boje rodičů s úředníky. Mohou sloužit jako povzbuzení a inspirace pro ostatní rodiče i jejich nevidomé děti.

Honzovy osobní stránky

28.12.2006 9:02

Jan Pokorný z Brna píše na svých stránkách o sobě, o časopise Brněnský občasník, poskytuje prostor pro sbírku drobných črt a esejů S bílou holí od brněnského nevidomého básníka a učitele Josefa Krchňáka a také pro elektronickou verzi časopisu Horizont, který vydává oblastní pobočka SONS v Jihlavě. A nabízí rovněž rekondiční a relaxační masáže.

Martin Beran

28.12.2006 9:03

Stránky absolventa Konzervatoře a ladičské školy Jana Deyla, nabízejícího výuku hry na příčnou flétnu a klavír.

Štefan Kiss

28.12.2006 9:04

Stránky jediného nevidomého kněze na Slovensku přinášejí informace o jeho životě, práci, jsou zde jeho články, kázání a také několik písní v MP3 ze dvou CD, které nahrál.

Miroslav Michálek

01.11.2017 9:31

Bývalý dlouholetý předseda a výkonný ředitel pražského občanského sdružení Okamžik - sdružení pro podporu nejen nevidomých po odchodu do důchodu soustředil na své webové stránky nejen vlastní básnické a prozaické texty, ale také množství popularizujících a odborných textů a informací souvisejících s tematikou zrakového postižení, dobrovolnictví a neziskového sektoru.