Tělesné postižení

Centrum Paraple

24.06.2014 15:08

Centrum Paraple nabízí komplexní sociálně-právní poradenství, informace o kvalitní zdravotní a rehabilitační péči, pomoc při řešení akutních zdravotních problémů (např. urologické problémy, dekubity, osifikace), doporučení odborníků a odborných pracovišť, případně zprostředkování přijetí k léčbě. Dále poradenství při výběru nejvhodnějších kompenzačních pomůcek a pomoc při jejich získání, poradenství při bezbariérových úpravách bytu, při úpravách automobilu na ruční řízení, psychologické poradenství a v dalších oblastech.

ERGO Aktiv

24.06.2014 15:08

Poradna je určena lidem po cévní mozkové příhodě a jejich blízkým, kteří potřebují získat odpověď na své otázky týkající se zejména ztráty zaměstnání v důsledku prodělané CMP a problémů s tím souvisejících a následné rehabilitační péče po prodělané cévní mozkové příhodě. Poskytuje dále poradenství v sociální a pracovněprávní legislativě např. o možnostech sociálních dávek, pracovního úvazku a výdělku v souvislosti s pobíráním invalidního důchodu.

Parent Project

24.06.2014 15:09

Na dotazy týkající se svalové dystrofie Duchenne/Becker odpovídají na stránkách Parent Projectu MUDr. Jana Haberlová a doc. MUDr. Petr Vondráček.

Asociace Parkinson - Help

24.06.2014 15:10

Asociace Parkinson-Help o.s. nabízí pro všechny nemocné Parkinsonovou nemocí možnost využít poradny s dotazy zdravotními (odpovídají neurolog, psycholog, psychiatr), sociálně právními (odpovídá právník) a na nemocné, kteří mají několikaleté zkušenosti s nemocí.