Jak žít s epilepsií

Epilepsie

15.06.2014 10:16

Praktický popis epilepsie, provokačních faktorů, jednání při záchvatu, léčby, jaké práce by se měl epileptik vyvarovat.

Epilepsie a řidičský průkaz

13.01.2013 22:12

Posudek o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel vydává posuzující lékař po zhodnocení zdravotního stavu zjištěného lékařskou prohlídkou a na základě prohlášení žadatele, předchozích záznamů ve zdravotnické dokumentaci a informací sdělených registrujícím praktickým lékařem. Příspěvek na stránkách firmy Desitin podrobně popisuje, za jakých okolností mohou či nemohou epileptici získat řidičský průkaz.

Léčebná výživa při epilepsii

17.12.2012 19:51

K léčbě všech forem epilepsie se používají léky, jež umožňují osmdesáti procentům všech postižených žít bez epileptických záchvatů. Některé z těchto léků nicméně mají vedlejší účinky, takže někteří lékaři doporučují doplnit léčbu odborně sestaveným jídelníčkem. Lehčí formy epilepsie lze zvládnout bez léků, s pravidelným denním režimem, dostatkem spánku a vhodným jídelníčkem s dostatkem všech živin, minerálů a vitamínů. Více informací o výživě přináší web Obezita.cz.

Alkohol a epilepsie

17.12.2012 18:52

Zneužívání alkoholu a výskyt epileptických záchvatů spolu nezřídka souvisejí. Toho si povšiml už Hippokrates a staří Římané (Hillbom a spol., 2003). Alkohol není jediná psychoaktivní látka, která může vyvolat epileptické záchvaty. Epileptické záchvaty se vyskytují i v odvykacím stavu po barbiturátech a po vysokých dávkách benzodiazepinů nebo při intoxikaci amfetaminy (pervitin) či kokainem. Vzhledem k rozšířenosti alkoholu jsou ale epileptické záchvaty související se zneužíváním jiných látek daleko méně časté. Více informací přináší web O životě.cz.

Epileptický záchvat

17.12.2012 18:42

Co dělat při malém a velkém epileptickém záchvatu radí web Zdravá výživa.

Epilepsie u dětí

11.12.2012 22:32

Pořad ČT z cyklu Diagnóza. Epilepsie patří k nejčastějším chronickým dětským onemocněním. Lékaři většinou dokáží díky špičkovým lékům udržet nemoc na uzdě. Tři malé pacientky, Veronika, Monika a Radunka, každá prožila své setkání s chorobou jinak. O boji s epilepsií i o metodách její diagnostiky a léčby podávají zprávu docent MUDr. Vladimír Komárek a MUDr. Pavel Kršek z fakultní nemocnice v Motole.

Jak žít s epilepsií

09.06.2008 10:24
Při záchvatu se epileptikovi musí strčit něco mezi zuby, aby si neprokousl jazyk. Při záchvatu má postižený pěnu u úst a je agresivní. Víte, která obecně tradovaná tvrzení jsou pravda a která patří do oblasti zdravotních pohádek? Vysvětlení přináší příspěvek na serveru iDNES.cz.

DiAktiv CZECH REPUBLIC z.s.

30.05.2019 9:05

Spolek diabetiků a edukátorů se zaměřuje na vzdělávání osob s diabetem. Spolupracuje s institucemi, zdravotniáckým průmyslem a dalšími pacientskými organizacemi v ČR a zahran ičí. Vydává časopis DIAStyl.