Jak žít s cukrovkou

Život s diabetem 1. typu

29.03.2007 1:08

Podrobné informace pro diabetiky trpící diabetem 1. typu týkající se způsobu života na serveru Diabetes. Informace se postupně otevírají klikáním na nabídku v levé části obrazovky.

Diabetická noha

15.06.2014 10:02

U pacientů postižených cukrovkou je vysoké riziko takzvaných pozdních komplikací, vznikajících poškozením cév a nervového systému. Jednou z forem těchto komplikací je postižení dolních končetin, tzv. diabetická noha. Tyto komplikace vedou často ke vzniku diabetického vředu (gangrény) a nutnosti amputace končetiny. Stránky se zabývají touto problematikou, obouváním diabetiků a předepisováním obuvi.

Příběhy z cukru

16.01.2013 12:41

Unikátní sbírku „Příběhy z cukru“ tvoří vítězné příběhy stejnojmenné literární soutěže, která proběhla v České republice. Autory příběhů jsou pacienti s cukrovkou a jejich blízcí, kteří se rozhodli poodhalit skutečný život s tímto „zatím nevyléčitelným“ onemocněním. Nabízí se tak možnost nahlédnout do jejich osudů, trápení i radostí, myšlenek, pocitů či fantazií a snových příběhů a spoluprožívat s nimi významné i všední okamžiky jejich života. Publikaci je možné si stáhnout ve formátu pdf, epub nebo mobi.

Příběhy s cukrovkou

12.12.2012 22:55

Sbírku vítězných příběhů literární soutěže O životě s cukrovkou připravil v elektronické podobě portál eReading.cz.

Přírodní přípravky

11.12.2012 21:52

Příspěvek na webu Přírodní přípravky.cz popisuje cukrovku a využití přírodních přípravků při její léčbě.

Diabetes a péče o pokožku

11.12.2012 21:49

Pokud trpíte diabetem, znamená pro vás péče o pokožku mnohem více než pouhou kosmetickou péči. Diabetes totiž omezuje vylučování potu, jež způsobuje dehydrataci pokožky, zejména na nohou a chodidlech. Na těchto stránkách se dočtete vše o péči o pokožku nejen při diabetu.

DIA.info

11.12.2012 21:15

Webové stránky časopisu DIA.info, který vychází 3 x ročně a jeho tištěná podoba je zdarma distribuována všem pacientům používajícím inzulínovou pumpu řady Accu-Chek® a dále také všem diabetologům v ČR. Najdete zde novinky z portfolia Accu-Chek®, články týkající se léčby inzulínovou pumpou či self-monitoringu.

Transplantace slinivky

09.12.2012 12:30

Záznam pořadu ČT z cyklu Diagnóza. Svízelné onemocnění diabetes mellitus - cukrovka, je způsobené nedostatkem či absencí hormonu inzulínu, který vyrábí některé buňky slinivky břišní. Proto je zatím jedinou možnou léčbou diabetu transplantace slinivky. V České republice ji provádí tým lékařů Institutu klinické a experimentální medicíny. Jedním z jejich pacientů je i trombónista Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK a profesor pražské konzervatoře Václav Ferebauer.

Moderní léčba diabetu

09.12.2012 12:24

Záznam pořadu ČT z cyklu Diagnóza. V roce 2010 se na celosvětové úrovni výrazným způsobem mění léčebná doporučení pro terapii diabetu, kdy se inzulin stává hlavním a klíčovým pomocníkem, nikoliv jen lékem poslední volby, jak tomu bylo doposud – hovoří se proto o „intenzifikaci léčby diabetu“. Klinické studie a lékařské poznatky potvrzují, že čím dříve se inzulin pacientovi nasadí, tím úspěšnější je léčba, včetně výrazně nižšího výskytu komplikací.

Rok1.cz

16.05.2010 17:57
Webové stránky určené diabetickým pacientům a všem, kteří se o diabetes zajímají. Projekt www.rok1.cz vznikl jako součást dlouhodobé vzdělávací kampaně, kterou Diabetická asociace České republiky (DAČR) realizuje směrem k pacientům i odborné veřejnosti.

STOB

29.03.2007 1:24
Společnost STOB (STop OBezitě) vznikla v České republice v roce 1991 a sdružuje 300 psychologů, lékařů, dietních sester, cvičitelek a dalších odborníků, jejichž cílem je pomáhat obézním v boji s nadbytečnými kilogramy. Aktivity společnosti STOB jsou založeny na metodě kognitivně-behaviorální psychoterapie, která byla úspěšně ověřena na mnoha tisících klientů a je i ve světě uznávána za jednu z nejefektivnějších metod terapie obezity. Stránky STOB přinášejí mnoho informací, návodů a rad užitečných v boji s obezitou.

Obezita

29.03.2007 1:22
Obezita je celosvětovým zdravotním problémem. V současnosti je Světovou zdravotnickou organizací považována za závažné chronické onemocnění, které je příčinou celé řady dalších chorob, např.: vysokého krevního tlaku, onemocnění srdce a cév, cukrovky, zvýšených hodnot cholesterolu a tuků v krvi. Stránky farmaceutické firmy Roche věnované problémům obézních lidí.

Život s diabetem 2. typu

29.03.2007 1:09
Podrobné informace pro diabetiky trpící diabetem 2. typu týkající se způsobu života - stravy, sexu, cvičení, volného času, zaměstnání, léčby atd. - nabízí server Diabetes. Informace se postupně otevírají klikáním na nabídku v levé části obrazovky.

Léčba cukrovky

15.06.2014 10:04

Stránky pro nemocné diabetem, neboli cukrovkou, můžete zde vznést dotaz, dozvíte se informace o nových léčebných postupech, jaké akce pro diabetiky se pořádají a kde, seznam odborných pracovišť. Stránky obsahují i nutriční kalkulačku.