Nabídky práce pro osoby se zdravotním postižením

18.10.2022 10:09

Nový portál, určený pro osoby se zdravotním postižením hledající zaměstnání, vytvořitl Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením ve spolupráci s Úřadem práce ČR. Registrace na Pracovním tržišti je přizpůsobena OZP tak, aby mohly sdělit svému budoucímu zaměstnavateli o svých zdravotních problémech vše, co potřebuje vědět, aby byl výběr pracovních pozic pro obě strany výhodný. Zároveň jsou OZP chráněny a informace pro zaměstnavatele jsou vázány na svolení OZP.

Burza práce pro osoby se zrakovým postižením

04.01.2013 10:13

Cílem tohoto portálu je přinášet informace z oblasti zaměstnávání osob se zrakovým postižením z krajů, kde je realizován projekt " Komplexní program podpory zaměstnávání osob se zrakovým postižením " – a to v Královéhradeckém, Olomouckém, Pardubickém, Ústeckém kraji a Kraji Vysočina. Uchazeči o práci a zaměstnavatelé mohou stránky využívat pro zadávání inzerce za účelem vyhledávání vhodného zaměstnání, získávat důležité informace z oblasti zaměstnanosti a vyměňovat si své zkušenosti s těmi, kteří mají stejný problém nebo jej již vyřešili

Online editor životopisů

04.04.2022 12:36

Web CVAPP.cz, za kterým stojí holandská firma resume.io, nabízí online nástroj pro tvorbu kvalitních životopisů a motivačních dopisů na míru, mimo jiné zveřejňuje také blogové příspěvky týkající se právě životopisů, motivačních dopisů, lidských zdrojů či kariéry.

Práce.cz

29.03.2021 13:01

Sekce Nabídky práce pro osoby se ZPS (ZTP) na portálu Práce.cz umožňuje vyhledávání nabídek v členění pro osoby s možností docházení do firmy a bez možnosti docházení do firmy. Dále obsahuje rady pro osoby se ZPS týkající se psaní životopisu a přijímacího pohovoru.

Burza práce SNN ČR

29.03.2021 13:00

Burza práce je projektem Svazu neslyšících a nedoslýchavých. Cílem projektu je pomoci sluchově postiženým zájemcům k snadnějšímu uplatnění na trhu práce. Sluchově postižení uchazeči se zde mohou zaregistrovat a vložit svůj životopis, motivační dopis a fotografii. Zde naleznou návod, jak správně napsat životopis, motivační dopis a jak se připravit na pohovor. Uchazeči o zaměstnání zde mohou získat práci na základě odpovědi na vložené inzeráty k pracovním nabídkám. Také se mohou v rámci projektu zúčastnit různých kurzů, které jsou zde v nabídce a na jejich základě získat volné tréninkové místo, které jim bude vytvořeno ve Svazu neslyšících a nedoslýchavých.

29.03.2021 12:58

Provozovatelem portálu je společnost Tapiko, která sama také zaměstnává osoby se zdravotním postižením. Portál nabízí zaměstnání pro OZP, zájemci mohou vložit svůj životopis do databáze uchazečů o zaměstnání, nechybí ani nabídka rekvalifikačních kurzů.  

Careerjet.cz

29.03.2021 12:53

Vyhledávač práce pro Českou republiku a svět dokáže poskytnout uchazečům o zaměstnání široký výběr pracovních nabídek, shromážděný z různých internetových stránek, a zkrátit tak čas potřebný na procházení všech pracovních stránek jednotlivě. Místa vhodná pro osoby se zdravotním postižením zobrazí po zadání OZP  do vyhledávacího políčka. 

29.03.2021 12:50

Portál pracovních příležitostí pro osoby se sluchovým postižením provozuje Tichý svět, o.p.s. Obsahuje veškeré potřebné informace pro neslyšící hledající práci, jsou zde i videa ve znakovém jazyce, aby neslyšící informacím lépe porozuměli. Portál je propojen s Úřadem práce ČR a propadávají do něho i nabídky z jobs.cz. Další jeho výhodou je i možnost pro zaměstnavatele vkládat nabídky práce zdarma.

29.03.2021 12:48

Portál se snaží lidem s handicapem najít lepší zaměstnání. V první řadě se snaží o to, aby lidé s handicapem nemuseli za prací dojíždět a pracovali blízko svého domova. Pokud to z nějakého důvodu není možné, jedná se zaměstnavatelem a daří se sjednávat příspěvek na dopravu a další benefity.

Portál pracovních příležitostí

29.03.2021 12:47

Pro osoby se zdravotním postižením je určen Portál pracovních příležitostí, který provozuje Sociální agentura, o.s. Portál nabízí volná pracovní místa z Ústeckého kraje, přehled změn v zákoníku práce a radí, jak správně oslovit zaměstnavatele.

Práce pro ZP

29.03.2021 12:42

Portál je zaměřen na potřeby osob se zdravotním postižením, zejména pro zprostředkování pomoci v uplatnění na trhu práce. Nabízí informace týkající se legislativy, dále pak tržiště pracovních nabídek a poptávek, kontaktů na podporovaná zaměstnání a chráněné dílny a v neposlední řadě i oblast vzdělávání. Jde o projekt Národní rady zdravotně postižených v rámci iniciativy EQUAL.