Léčba

Léčení Alzheimerovy nemoci

30.11.2008 13:15
Příspěvek na webu Prácheňského sanatoria uvádí, že v léčbě počínající Alzheimerově nemoci jsou k dispozici léky, které dokáží podstatně oddálit její rozvoj. Léčba je poměrně drahá, její indikace a určení způsobu léčení musí určit lékař - neurolog, psychiatr. Nutná je spolupráce pacienta a pravidelné úžívání léků.

V chirurgické léčbě Parkinsonovy nemoci zavedli lékaři ve FN Olomouc novou metodu

13.01.2013 22:28

Unikátní operační přístup, který v České republice zatím nikdo jiný nepoužil, zavedli neurochirurgové ve Fakultní nemocnici Olomouc. Využívají jej například v péči o nemocné s Parkinsonovou chorobou. Při použití metody hluboké mozkové stimulace pacientovi neupevňují na hlavu nepříjemně stahující titanový rám, ale nahrazují jej pouze několika drobnými šrouby. Dne 1.11.2012 takto operovali teprve třetího Čecha. Moderní přístup využívá zatím jen devět center v Evropě, pro nemocné je šetrnější a zaručuje jim větší komfort během operace.

Léčba Parkinsonovy nemoci

13.01.2013 22:30

Léčba Parkinsonovy nemoci je jednou z nejnadějnějších oblastí soudobé neurologie. Ačkoli dosud není znám léčebný postup, který by onemocnění vyléčil nebo alespoň zastavil jeho progresi, je možné účinně a dlouhodobě potlačovat jednotlivé příznaky nemoci a zmírňovat její dopady na každodenní život pacienta. Rozsáhlý příspěvek prof. MUDr. Evžena Růžičky a kolektivu uvádí přehled používaných léků a popisuje různé léčebné postupy.

Relaxační lázně

13.01.2013 22:44

Lázně Jablonec nabízejí týdenní pobyty na podporu léčení při Parkinsonově nemoci: individuální rehabilitační cvičení, masáže, pulzní magnetické pole, AVS, koupel se solí z Mrtvého moře, suchá uhličitá koupel, koupel s rašelinou, hydromasážní vyhřívaný bazén. Možnost využít mimořádné účinky kryoterapie v kryokabině.

Káva pomáhá při léčbě Parkinsonovy choroby

13.01.2013 22:49

Velké množství kávy může přivodit třes. Kofein má ale překvapivě opačný účinek na osoby, které trpí Parkinsonovou chorobou, uvádí příspěvek na stránkách ČRo Leonardo..

Diagnostika a léčba Wilsonovy choroby

22.01.2013 17:01

Doporučený postup České hepatologické společností České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně zpracoval Prof. MUDr. Z. Mareček, DrSc.

Léčba Parkinsonovy nemoci

16.06.2014 8:54

V článku na stránkách zdravi.e15.cz je podán základní přehled o Parkinsonově nemoci, její patogenezi, klinickém obraze a diagnostice. Práce shrnuje současné možnosti farmakologické i funkční neurochirurgické léčby tohoto onemocnění.