Monitoring médií

Pojďte s námi do botanické zahrady!

16.07.2013 3:40

V rámci Týdne komunikace osob se sluchovým postižením jsme pro Vás spolu s našimi partnery připravili komentované prohlídky s on-line přepisem...

 

 

V nové kavárně najdou práci zdravotně postižení

16.08.2013 12:03

Zdravotně postižení lidé najdou pracovní příležitosti v nové kavárně Café 21, která během září spustí provoz v Uherském Hradišti v prostorách bývalé jezuitské koleje. Obsluhovat v ní budou právě zdravotně postižení, kteří se díky tomu dostanou do kontaktu s běžnou populací.

Pneumokok jí vzal sluch, dnes opět slyší pomocí kochleárního implantátu

16.08.2013 12:09

Hanička se narodila jako zdravé dítě. Bohužel v 11 měsících onemocněla pneumokokovou meningitidou, velmi závažným onemocněním, při němž bojovala doslova o život. Svůj boj vyhrála, ale s trvalými následky - oboustranně ohluchla. Jelikož ležela v nemocnici pět týdnů, došlo u ní i k celkovému oslabení organismu, tudíž se jako roční dítě znovu učila držet hlavičku, přetáčet se na bříško, sedět, stát a později i chodit. Postupem času se vše naučila, sluch se jí už ale nevrátil  

Ministerstvo zdravotnictví dalo definitivní zelenou adresnému zvaní pojištěnců k preventivnímu vyšetření rakoviny

21.08.2013 12:49

Vedení rezortu zdravotnictví s konečnou platnosti odsouhlasilo brzké spuštění projektu, v němž budou pojištěnci zváni k účasti ve screeningových vyšetřeních onkologických onemocnění. Tzv. adresné zvaní, které bude následovat celorepubliková informační kampaň, by podle informací EurActivu mělo odstartovat již v polovině září.

Zdravotně postižení byli a stále jsou diskriminováni

01.09.2013 11:41

Vztah ke zdravotně postiženým byl v českých zemích vždy problematický. Bylo to téma, na které jakýkoli režim bez problémů zapomínal. Mladá Československá republika měla obecně problémy s menšinami a zdravotně postižení nebyli žádnou výjimkou.  

Euroklíče jsou k dispozici zdravotně postiženým

01.09.2013 11:48

Od srpna 2013 mohou občané se zdravotním postižením získat v Hranicích zdarma Euroklíč. V ČR je již osazeno speciálním WC téměř 500 míst např. na nádražích, čerpacích stanicích, v nákupních centrech, úřadech apod. 

Stát změnil zákon a postižená Renata přišla na dávkách o tisíce. Starat se musí maminka

02.09.2013 11:50

Až u Ústavního soudu možná skončí případ čtyřicetileté Renaty Jeslínkové z Plzně. Trpí vzácnou genetickou nemocí a je invalidní. Už dvacet let se o ni stará její maminka. Obě jsou teď ale v úzkých. Po loňské úpravě zákona o sociálních službách totiž paní Jeslínková přišla o třetinu příspěvku na péči a pochopitelně se jí to nelíbí. 

Pozor na služby zdarma. Může přijít faktura

02.09.2013 12:06

Invalidní důchodce kliknutím potvrdil, že chce bezplatnou registraci do katalogu firem. Po přijetí nabídky z reklamního e-mailu mu však přišla faktura a posléze čelil i výhrůžkám vymahačskou firmou a exekucí. 

Pomoc lidem se zdravotním postižením

03.09.2013 11:45

Přestože se jejich zdravotní stav nezlepšil, dostávají nižší dávky než dříve, nebo o ně dokonce úplně přišli. Dosáhnout změny je pro mnoho lidí složité, nemají totiž zkušenosti, jak postupovat, či neznají detaily přezkumného řízení, které provádí ministerstvo práce a sociálních věcí. MPSV chce pomoci, proto začalo pracovat na zrychlení procesu rozhodování o dávkách pro lidi se zdravotním postižením, plánuje také zvýšit informovanost.   

Mám vícero zdravotních postižení…

04.09.2013 11:51

Zhoršil se mi zdravotní stav a tak jsem si zažádal o invalidní důchod. Chci se zeptat – když mám zdravotních onemocnění více, sčítají se míry poklesu pracovní schopnosti pro všechny mé diagnózy? Odpověď na dotaz do poradny najdete v článku… 

Zdravotně postiženým poskytl Letohrad dva byty v centru

19.10.2013 11:33

Dva městské byty letos poskytlo ve prospěch osob se zdravotním postižením město Letohrad. Začali v nich bydlet klienti sociálního zařízení Domov pod hradem Žampach. Noví obyvatelé tak dostali šanci žít samostatně a mohou se postupně začlenit do běžného života. 

Rokycany mají několikanásobného mistra světa v bench pressu

04.11.2013 10:51

Čtyřicetiletý Martin Bihary z Rokycan posbíral ve sportovní disciplíně bench press medaile v různých koutech světa.
Je držitelem několika světových rekordů. Ačkoli je zrakově a tělesně postižený, poráží ve své kategorii i soupeře bez handicapu. 

Bílková: Aby všichni nepřišli až poslední týden

04.11.2013 10:56

Do konce dubna příštího roku si lidé musí sKarty vyměnit za průkazky ZTP nebo ZPP/P. Generální ředitelka Úřadu práce ČR
Marie BÍLKOVÁ (foto) v rozhovoru říká, jak to vše bude probíhat, co dělat, aby držitel nepřišel o výhody… 

Život nevidomých

04.11.2013 10:59

Podle posledních odhadů trpí v Česku vážnou poruchou zraku více než 10 tisíc osob. Úplnou ztrátu zraku má asi 15 tisíc lidí. Jak nevidomí žijí a jak pracují, na to hledá odpověď reportáž TV Barrandov. 

Revoluce v sociálních dávkách? Podívejte se, co připravuje MPSV

05.11.2013 10:45

Ministerstvo práce a sociálních věcí pracuje na změnách, které mají zrychlit proces rozhodování o dávkách pro lidi se zdravotním postižením. Též vydá příručku, která poradí, jak při žádostech a odvolání postupovat. Experti MPSV zpracovávají materiály, které navrhnou zrychlení řízení o pojistných i nepojistných dávkách pro zdravotně postižené, včetně opravných řízení.  

Regiojet je pouze praktickou ukázkou diskriminace zdravotně postižených

05.11.2013 10:49

Práva osob se zdravotním postižením jsou v České republice kontinuálně poškozována, pošlapávána a ničena ve všech možných směrech promajoritně zaměřené společnosti. Jako kdyby najednou národ Čechů zapomněl na ochranu těch nejvíce ohrožených. Najednou je hrdinstvím být silným, věčně mladým hulvátem odmítajícím pomoci komukoli, kdo to potřebuje. TOP09 vytvořila sadu zákonů, pomocí nichž dochází k ponižování nejzranitelnějších a nejslabších členů národa. Vozíčkáři, lidé o berlích, bez končetin ti všichni často nemají nárok na kompenzační pomůcky, protože nemají dostatečný kapitál ke složení povinné částky z ceny kompenzační pomůcky. Handicapovaní jsou papírově uzdravováni, jsou jim odebírány důchody, zmenšovány dávky…..jako kdyby Česká republika rezignovala na statut slušné společnosti. 

Postižení si musí vyměnit parkovací označení

05.11.2013 10:52

Zdravotně postižení v Třebíči si musí nechat vyměnit na svých autech speciální označení. Musí tak učinit i dodatečně. Platnost stávajících označení jim totiž vypršela už ke konci loňského roku. 

První pomoc – aplikace pro každý Android

11.11.2013 10:33

Vodafone ve spolupráci s Českým červeným křížem připravil unikátní aplikaci První pomoc, která slouží jako rychlá a okamžitě dostupná příručka první pomoci s radami ke zvládnutí krizových situací. 

Vánoční sbírka pomůže postiženým. Přispějete?

25.11.2013 11:10

Tradiční dobročinná sbírka do kasičky pod vánočním stromem začne na náměstí T. G. Masaryka v Přerově první adventní neděli. Lidé do ní můžou vhazovat své milodary až do 6. ledna příštího roku.

Božena Jirků: V poslední době narážíme na předlužené lid

25.11.2013 11:29

Desítky milionů korun ročně vybere Nadace Charty 77 a Konta Bariéry na pomoc hendikepovaným lidem. Firmy podle ředitelky nadace Boženy Jirků ani v krizi na charitě nešetří a žadatelé nepodvádějí. Přesto se vyskytují složitější situace. „V poslední době se setkáváme se žádostmi lidí, kteří se dostanou do osobního bankrotu. To jsou věci, které jsme neznali. Žadatel je třeba člověk čerstvě po úraze, a teď – my bychom mu nakoupili vybavení místnosti a věřitelé mu to seberou?“ říká Božena Jirků.

Mažoretky v Prostějově tančily pro postiženého Matyáška

02.12.2013 11:15

Na Reálném gymnáziu a základní škole v Prostějově bylo v sobotu odpoledne pěkně živo. Do tělocvičny školy zavítaly desítky lidí, kteří se přišli pokochat ladnými pohyby mažoretek a k tomu udělat dobrý skutek. 

Stránky