Měsíc bláznovství 2017

Práh jižní Morava pořádá už tradičně každý duben jednu ze svých kampaní, jejichž cílem je pravdivě informovat o duševních nemocech, o životě lidí, kteří se s nimi utkávají, a osvětlit předsudky, jež jsou v naší společnosti stále rozšířené.

Mezi chystané vzdělávací aktivity s destigmatizačním zaměřením patří beseda s lidmi s diagnózou schizofrenie a bipolární afektivní poruchy, konkrétně peer konzultanty Prahu, o kterou minulý rok projevilo zájem více než 4000 lidí.

Za přítomnosti překladatelky proběhne spuštění distribuce komiksů na podporu mladých lidí s psychickými potížemi Isaak v úzkých, jehož na startovači podpořilo 59 dárců. Dokumenty tří lidí, kteří prošli různými službami Prahu a vrátili se zpět do společnosti, doplní Mistr ČR ve Slam Poetry Jiří Rimmer Charvát.

Organizace Nevypusť duši povede workshopy Jak nevypustit duši na internetu a Jak mluvit s člověkem s duševní nemocí, aby to nebolelo?

Setkávání s integračním záměrem podpoří Zahradní slavnost v rytmech Velebendu v sídle organizace v Brně - Tuřanech s otevřenými sociálně terapeutickými dílnami, centrem denních služeb, tvořivými a kulturními aktivitami. Zájemci si budou moci mimo jiné vyrobit domácí vermikompostér pod vedením propagátorů městského kompostování Kokoza.

Čtenáři příběhů lidí se zkušeností s duševním onemocněním, kteří publikují na webu Prahu, budou mít příležitost pohovořit s jejich autory. Součástí Měsíce bláznovství budou také koncerty, divadlo, výstavy a bezplatná peer poradna s lidmi se zkušeností s duševním onemocněním.

www.prah-brno.cz

Kompletní program Měsíce bláznovství je uveden v příloze. 

Kateřina Fojtíková

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.