Závod přispěje na rekondiční pobyty handicapovaných
Společnost Siemens podpoří dva turnusy letních rekondičních pobytů pro osoby s poruchou autistického spektra, mentálním, tělesným nebo smyslovým handicapem.
"Výrobní závod společnosti Siemens ve Frenštátě pod Radhoštěm finančně přispěje dvěma spolkům na pobyty handicapovaných osob. Rozhodla o tom komise regionálního kola celorepublikového charitativního projektu Fond pomoci, v rámci kterého závod v regionu přerozdělil neziskovým organizacím částku, která již přesáhla pět set tisíc korun.
Prvním podpořeným je spolek ITY ze Starého Jičína, který podporuje osoby s handicapem a jejich rodiny. Finanční grant ve výši padesát tisíc korun dostal na organizaci rekondičních pobytů spojených s ucelenou rehabilitací. Peníze spolek použije na personální zajištění nutné k pobytu, a to pro speciální pedagogy a asistenty.