Výhody pro seniory ve městech zahrnují slevy i porady s vedením města

/FOTOGALERIE/ Život v seniorském věku nemusí být zrovna jednoduchý. Města se tak svým starším občanům snaží vyjít vstříc různými úlevami. Jejich rozsah se potom liší město od města. Zatímco řada měst nabízí podobné benefity pro seniory jako třeba snížené jízdné, další města chtějí seniory potěšit i drobnými dárky.

"Středočeským unikátem je seniorská rada, která funguje v Mladé Boleslavi. Zástupci seniorů se zhruba jednou za dva měsíce scházejí s náměstkem primátora Danielem Markem. "Diskutují o problémech, které seniory trápí, případně hledají jejich řešení. Rada již funguje několik let a všichni jsou s její činností spokojení," uvedla magistrátní mluvčí Šárka Charousková.
Mezi seniory je v Mladé Boleslavi populární také komunitní centrum Klementinka, kde pro ně město pořádá různé akce, kurzy a přednášky, a to za symbolické vstupné, nebo je úplně zdarma. "Pořádá se tu jóga pro seniory, sebeobrana, kurz malování, keramiky, nejrůznějších ručních prací, či projekce filmů a podobně," uvedla Šárka Charousková.
Z těch méně obvyklých benefitů, které si mohou senioři užívat, patří v Kolíně například besedy a kurzy zdarma, kterých se mohou zúčastnit; stejně tak pořádají cenově zvýhodněné výlety pro seniory. "Město Kolín hradí částečné náklady na dopravu," uvedl kolínský starosta Michael Kašpar.

Kromě toho mohou senioři vyrazit na každoroční posezení s hudbou a tancem za zvýhodněné vstupné a dostávají drobné praktické dárky: lékovku, reflexní prvky, ale i...

 

Klíčová slova: