Velká prázdninová výzva! Na kole kolem republiky pro dobrou věc

Velká prázdninová výzva? Chcete v sedle kola uskutečnit něco nevšedního, a ještě přispět charitativnímu projektu? Poslední červencový týden se pojede 11. ročník Handy cyklo maratonu. Projedete 14 krajů, zdoláte 2222 kilometrů. A ještě se budete vzdělávat. Letošní ročník se totiž jede po stopách českých osobností!

Handy cyklo maraton je vlastně štafetou smíšených čtyř nebo osmičlenných týmů. Časový limit na zdolání trasy je 111 hodin. Pro týmy jsou na trase připraveny tematické průjezdní body, které je třeba projet ve správném pořadí. Logistiku i strategii na trati si každý tým řeší sám, z důvodů bezpečnosti je však povinné vyhnout se zakázaným úsekům. Dynamiku celému závodu dodávají připravené časovky, které mohou řádně zamíchat pořadím.  

Podmínkou účasti je start alespoň jednoho člověka s handicapem v každém týmu. Je přitom jedno, zda jde o vozíčkáře, člověka s amputací či jiným tělesným handicapem. V řadách některých týmů startovali dokonce i lidé se zrakovým postižením na tandemovém kole. 

 

Klíčová slova: