V Jičíně padl rekord! 620 šlapajících šlapalo pro dobrou věc

V  Jičíně se šlapalo pro dobrou věc. Mimo pestrá vystoupení, tvořivé dílny a další atrakce hostil festival pohádky i charitativní akci Pomáhej pohybem.

Na speciálních kolech návštěvníci tak pomohli  částkou  50 454,-  Kč  Domovu pro seniory v Jičíně, kde si za vyšlapané prostředky pořídí nové lůžko.  

"Lůžko je vhodné zejména pro imobilní uživatele, napomáhá při prevenci proleženin, zajišťuje stabilitu a bezpečnost uživatele při pobytu na lůžku," vysvětluje Tomáš Kolátor, ředitel organizace Sociální služby města Jičína.  

Druhým obdarovaným byl Nadační fond  Jičín – město pohádky, kde vyšlapanou  částku  50 352,-  Kč věnují na dětské aktivity na festivalu v příštím roce. A v Jičíně padl i rekord – za celou dobu šlapání se na kolech vystřídalo  620 šlapajících, a to tu ještě nebylo! Nadace ČEZ tak v Jičíně – městě pohádky pomohla potřebným.  

Pohádkový Jičín provede děti i dospělé čtvero ročními dobami a...
 

Klíčová slova: