Uherskohradišťská nemocnice se připojí ke Světovému dni zraku

Ve čtvrtek 13. října proběhne v čase od 8 do 13 hodin v prostorách Oční optiky Uherskohradišťské nemocnice preventivní akce u příležitosti Světového dne zraku. Jejím cílem je připomenout široké veřejnosti důležitost prevence očních prohlídek a upozornit na závažnost problému slepoty a očních vad.

Účastníci Světového dne zraku si mohou nechat bezplatně změřit dioptrie a nitrooční tlak, využít speciální akce v podobě 10% slevy na brýlové obruby a v případě potřeby se mohou objednat na další vyšetření do oční ambulance. Přímo před optikou pak bude připraven prezentační stánek zlínské pobočky Tyfloservisu, který si klade za cíl zvyšovat informovanost veřejnosti o navázání kontaktu a komunikace s lidmi se zrakovým handicapem pomocí speciálních pomůcek.  

Oční vady patří dlouhodobě k nejrozšířenějším, bohužel však také k nejvíce podceňovaným zdravotním potížím. Preventivní prohlídky zraku jsou obecně doporučovány absolvovat pacientům nad 45 let 1x za 2-3 roky, osobám starším 65 let jednou ročně.  

Těšíme se na Vaši účast....

 

Klíčová slova: