Své schopnosti v centru Liberce poměří nevidomí a jejich čtyřnozí pomocníci z celé republiky

V neděli 5.6.2022 od 9.00 hodin se vůbec poprvé v Liberci na nám. Dr. E. Beneše uskuteční Mistrovství České republiky ve výkonu vodicích psů – Memoriál Simony Karlovcové. "Své schopnosti poměří nevidomí a jejich čtyřnozí pomocníci z celé republiky. Mezi účastníky je několik vicemistrů a mistrů z minulých ročníků MČR." uvádí Roman Vaněk, pořádající předseda Spolku Život jde dál.

Závod se skládá z klasické soutěže v poslušnosti a z druhé disciplíny, takzvané frekvence. Pes při ní musí svého pána provést předem danou trasou s běžnými překážkami a splnit několik úkolů (například najít dveře či přechod, označit zastávku, bezpečně obejít překážku na cestě atd.)

"Dvě disciplíny závodu budou pro návštěvníky k vidění v ulicích a přilehlých budovách. Zrakově postižení soutěžící a jejich vodicí psi musí dokázat, že se umí dobře orientovat a pohybovat za plného provozu nejen v ulicích rušného města pod Ještědem" upřesňuje Roman Vaněk.

"Součástí Mistrovství České republiky je i bohatý doprovodný program zahrnující například jízdu na dvojkole, ukázky fyzioterapie pro psy, průchod labyrintem s...

 

Klíčová slova: