Speciální energetický tarif pro chudší je na obzoru. Umíme to, říká ČEZ

Vláda brzy oznámí pomoc s drahými energiemi, kterou nastínila už v únoru. Potřeba bude hlavně v zimě, kdy se kvůli cenám plynu mohou dostat do potíží i ti, kteří situaci zatím zvládali.

Kvůli zdražování energií má stále víc domácností problém s placením účtů za elektřinu a plyn. Jednou z cest, jak mohou situaci lépe zvládnout, je speciální tarif pro ty, kteří jsou energetickou chudobou ohroženi.  

Obchodník ČEZ už je připraven takový produkt zavést na základě rozhodnutí vlády či příslušných ministerstev. "Umíme to. Nakonec nějaké speciální produkty, byť v mnohem menším rozsahu, ale tohoto typu, už máme. Třeba ZTP tarif," řekl v páteční diskusi Focus České bankovní asociace místopředseda představenstva společnosti ČEZ Pavel Cyrani.  

V případě speciálního tarifu pro lidi se zdravotním a tělesným postižením musí zákazník prokázat, že na něj má nárok. "Pokud žádá o tarif pro ZTP nebo ZTP/P, předkládá příslušný průkaz," říká mluvčí ČEZ Alice Horáková. Na podobné bázi by mohl fungovat i produkt pro nízkopříjmové domácnosti.  

Je však otázkou, zda by v případě sociálního tarifu společnosti...

 

Klíčová slova: