SONS Rokycany má od dubna nové sídlo

Od dubna sídlí spolek na adrese Svazu bojovníků za svobodu 68, Rokycany.

Oblastní odbočka Rokycany Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR (SONS) sídlí od dubna na nové adrese: Svazu bojovníku za svobodu 68, Rokycany. Pro veřejnost je otevřeno v pondělí od 9 do 15 hodin, v úterý a ve středu od 10 do 15 hodin po domluvě. Více informací: https://www.sons.cz/rokycany  

SONS Rokycany má více než 90 členů z celého okresu a stále rozšiřuje své řady o další zájemce.  

"Pomáháme našim hendikepovaným v běžném životě a také se snažíme zpestřit jejich společenský život a všeobecnou aktivitu. Navštěvujeme a pořádáme přednášky, koncerty, výlety do přírody, týdenní rekondiční pobyty, zajišťujeme doprovod k lékařům, na úřady a podobně," vysvětlila Andrea El. Bogdan, pracovnce oblastní odbočky v Rokycanech.  

Organizace poskytuje základní poradenství o možnostech kompenzace handicapu zrakového postižení i poskytovatelích služeb takto postiženým lidem, poskytuje speciální sociálně právní a pracovně právní poradenství, dále technické poradenství při výběru pomůcek pro zpracování informací včetně nácviku obsluhy takových zařízení a další širokou škálu služeb.  

Na sobotu 17. června připravil Vokál klub, pěvecký sbor zrakově hendikepovaných, v kostele Panny Marie Sněžné koncert od 15 hodin. Vstupné je dobrovolné. Akce se koná u příležitosti 29. ročníku festivalu Dny umění nevidomých.  

Kontakty  

telefon: 775 438 202  

e-mail: rokycany-odbocka@sons.cz  

www: sons.cz/rokycany...

 

Klíčová slova: