Psychologové vytvářejí databázi emocí na pomoc autistům

Databázi fotek zachycujících šest základních emocí vytvářejí psychologové Filozofické fakulty Masarykovy univerzity (MU) v Brně. Autentické fotografie jsou základem pro novou hru, která by měla zkvalitnit život dětem a dospívajícím s poruchou autistického spektra. Pro vytvoření hry potřebují tvůrci tisíce obrázků, ze kterých vyberou ty s nejlépe rozlišitelnou emocí.

Veřejnost může pomoci, prostřednictvím webových stránek lze do databáze vkládat své fotografie.

Snímky by měly zachycovat tyto emoce: radost, smutek, strach, hněv, znechucení a překvapení. Ty, které později odborníci začlení do hry, dětem umožní osvojit si chování, které jim přirozeně není vlastní.

Kromě vkládání mohou návštěvníci webu přispět projektu i tím, že už vložené fotky ohodnotí kliknutím na připravenou sestavu piktogramů podle toho, kterou emoci podle nich zobrazená fotografie zachycuje.

Tvorba osobní databáze emocí ...

Klíčová slova: