Projekt Seniorská obálka zavedou od ledna i v Ústí nad Labem

Projekt Seniorská obálka začne od nového roku fungovat i v Ústí nad Labem. Krajské město se tak přidá například k Mostu či Teplicím. Služba pomáhá záchranným jednotkám, které zasahují doma u starších lidí či handicapovaných, rychle zjistit jejich stav.

Klienti vyplní do formuláře své osobní údaje, kontakty na nejbližší i údaje o lécích a onemocněních. Formulář umístí na dobře viditelné místo, jako je lednice nebo vnitřní strana vchodových dveří. Novinářům to řekl náměstek primátora Tomáš Vlach (ANO).  
"Náklady na projekt jsou odhadovány na 50.000 korun," uvedl. Začátkem příštího roku město vydá prvních 1000 obálek. Obálka bude distribuována přes seniorské kluby a zdravotnická zařízení, případně bude ke stažení na webových stránkách města.  
V sousedním Děčíně dostalo obálku okolo 100 lidí. Projekt tam funguje od letošního března. "Na přednáškách pro seniory je jim tato obálka nabídnuta. Zda si ji doma vyplní a umístí někam na viditelné místo, již samozřejmě nikdo nekontroluje, je to jejich svobodné rozhodnutí. Seniorská obálka je projekt Ústeckého kraje a město Děčín je tím, kdo o ní seniory na přednáškách informuje," řekl Luděk Stínil, tiskový mluvčí města.  
Varnsdorf na Děčínsku se na zahájení projektu teprve připravuje. "Oficiálně tak program ještě...

 

Klíčová slova: