Parkovat budou za zvýhodněnou cenu
Poskytovatelé některých sociálních a zdravotních služeb budou v Plzni parkovat za zvýhodněnou cenu – za nejvýše 24hodinové stání zaplatí jednu korunu za den.
"Poskytovatelé těchto služeb si mohou požádat o vydání parkovací karty Plzeňské městské dopravní podniky po předcházejícím potvrzení magistrátního odboru sociálních služeb.
"Za registrované sociální služby se považují pečovatelské služby, osobní asistence, raná a tísňová péče, odlehčovací služby poskytované terénní formou, průvodcovské, tlumočnické a předčitatelské služby v terénní formě a chráněné bydlení," uvedl náměstek pro dopravu Michal Vozobule. Formulář žádosti o parkovací oprávnění lze nalézt na https://www.plzen.eu/plzenska-12/, https://socialnisluzby.plzen.eu/ a https://www.parkingplzen.cz/.
Žádost bude z pohledu stanovených pravidel ověřovat Odbor sociálních služeb...