Ostravská univerzita otevřela nové simulační centrum

Přestože v ní neleží pacienti, je vybavena lůžky i nejmodernější přístrojovou technologií. Řeč je o nové cvičné nemocnici za více než čtvrt miliardy korun, kterou 11. října 2022 slavnostně otevřela Lékařská fakulta Ostravské univerzity. Moderní simulační centrum připraví na praxi jak budoucí lékaře, tak studenty zdravotnických oborů.

Příjem tísňového volání, ošetření poraněného motorkáře, odběr krve, zašití rány, komplikovaný porod nebo záchrana pacienta po předávkování se léky. Běžné postupy, ale i krizové situace budou od poloviny října medici i zdravotníci trénovat v novém Simulačním centru Lékařské fakulty Ostravské univerzity, které svým vybavením připomíná skutečnou nemocnici.

"Simulační centrum nabídne našim studentům zcela nové možnosti vzdělávání. Jeho otevřením se zařadíme mezi moderní lékařské fakulty v Evropě i ve světě, které tímto způsobem zlepšují kvalitu praktické výuky a poskytují možnosti opakovaného nácviku různých výkonů. Cvičná nemocnice bude sloužit medikům, studentům nelékařských zdravotnických oborů, ale i zkušeným lékařům. Umožní jim přenést velmi efektivním způsobem nastudovanou teorii...

 

Klíčová slova: