Oprava brněnské Údolní trvala rok, přesto lidé kritizují řadu nástrah

Od roku 2013 chystalo vedení Brna rozsáhlou rekonstrukci části Údolní ulice za více než 200 milionů korun. Od loňského až do letošního května byla zcela uzavřená a pracovali na ní dělníci. Ani mnohaleté přípravy a roční oprava však nezabránily tomu, aby po otevření lidé výsledek zkritizovali.

Na ulici se totiž objevily jen dva přechody – na Kraví hoře a dole u křižovatky s Úvozem. Mezi nimi jsou sice místa pro přecházení, ale není namalovaná zebra a chodci nemají přednost.

"Přechod v Údolní budeme řešit. Není možné, aby na 800 metrech žádný nebyl," reagoval náměstek primátorky pro dopravu  Robert Kerndl  (ODS).
Nejde však o jediný problém na opravené ulici. Zastávka Všetičkova se totiž lidem může jevit jako chodník, přitom se stále jedná o silnici. Za nebezpečné místo ji proto považuje expert ze Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých Petr Lněnička.

"Říká se jim zastávky s pojížděným mysem. Vozovka je zvednutá na úroveň zastávky a nedá se poznat, kde končí zastávka a začíná silnice. Problém má i člověk, který vidí, natož nevidomý, pro něj jsou...

 

Klíčová slova: