Od pondělí jezdí hradecká MHD v prázdninovém režimu

Vzhledem k opatřením, která nastavila vláda v souvislosti s šířením koronaviru, omezuje svůj provoz i hradecká městská hromadná doprava.

Reaguje tak na pokles zájmu o veřejnou dopravu v době, kdy se pohyb lidí ve městě omezil v podstatě na minimum. Od příštího týdne budou hradecké autobusy a trolejbusy jezdit podle prázdninového jízdního řádu.

Nařízení vlády o povinném zakrývání nosu a úst rouškou, šálou nebo šátkem je platné i pro MHD. "Chtěli jsme obyvatelům ve městě nabídnout dostatek spojů, aby se jich ve vozech koncentrovalo co nejméně. Ten zájem je však v těchto dnech skutečně minimální, jezdí pouze jednotlivci, což je velmi neefektivní a zbytečné. Prázdninový režim je dostatečný pro všechny, kteří MHD potřebují. Jsme přesvědčeni, že při současném zájmu o veřejnou dopravu bude ve vozech stále dostatek místa pro bezpečné rozestupy mezi cestujícími," vysvětluje Věra Pourová, náměstkyně primátora Hradce Králové pro oblast městského majetku. Od pondělí 23. března tak bude v jízdních řádech v...

 

Klíčová slova: