Objednejte si bezbariérové taxi - bez problému přepraví k lékaři i do lázní

Víte, jak dopravit vozíčkáře, obtížně pohyblivého seniora, nebo rodiče i s neskladným kočárkem? K lékaři, do lázní, na dovolenou i za zábavou Vás pohodlně dopraví HelpnuTi.

Již od roku 2017 je v Brně provozováno 1. bezbariérové taxi s příznačným názvem HelpnuTi, které uvedené služby ochotně zajistí. Dobře tu znají úskalí přepravy handicapovaných při převozu sanitkou i běžným taxíkem. Na začátku podnikání totiž byla osobní zkušenost majitelů, která je přiměla ke snaze řešit problematickou přepravu osob s handicapem, a to bez ohledu na zamítnuté dotace a ujištění, že tyto služby plně zabezpečuje dopravní podnik a sanitní vozidla.

Vozový park HelpnuTi čítá prozatím dvě vozidla, která jsou vhodná nejen pro seniory a handicapované. Jedno z vozidel má velmi široké zadní dveře, druhé pak je vybaveno nájezdovou rampou pro invalidní vozík, přičemž pojme i ten elektrický, dětský kočárek nebo invalidní skútr.

Přeprava vozíčkáře je tak možná i bez přesedání v ukotveném vozíku. Jedno z vozidel dále disponuje otočným a vysouvacím sedadlem spolujezdce, které je možné i výškově přizpůsobit při...

 

Klíčová slova: