Nevidomý Ondřej se připravuje na 600km běh přes celou republiku
Nevidomý běžec Ondra Zmeškal (27) z Nového Telečkova na Třebíčsku chce přeběhnout Českou republiku od západu na východ. Je to celkem 600 km a má v plánu to zvládnout během 10 dnů.
Vybíhá v sobotu 8. září z nejzápadnějšího místa České republiky. Běh má za cíl upozornit na to, že kolem nás jsou děti se zrakovým postižením, milují sport, ale potřebují pomoc. Charitativní běh proběhne pod záštitou Nadace Leontinka, která dřív pomohla i Ondrovi. Běh může kdokoliv podpořit ve veřejné sbírce, která bude na webu darujme.cz spuštěna 25. srpna. Cílovou částku Ondřej nastavil na 186 000 Kč a věří, že se mu jeho sen podaří splnit.
Ondrův běh můžete sledovat online. A může se přidat
"Vezmu to přes Aš, Prahu, Pardubice, Olomouc, Třinec až do Jablunkova na východě naší země. Během cesty mě budete moct sledovat a podporovat, a to mnoha způsoby. Charitativní běh zachytí i dokumentaristé Jana Ševčíková a Tadeáš Bognár. Díky satelitnímu sledování budete každý den a v každý okamžik přesně vědět, kde se právě nacházím, odkud a kam běžím, kolik kilometrů mám za sebou a kolik jich musím ještě uběhnout,” popisuje Ondra.