Město upravilo byty pro chráněné bydlení klientů sociálních služeb

Město Plzeň upravilo své byty ve Škroupově ulici 9 tak, aby mohly sloužit jako chráněné bydlení handicapovaným klientům Centra pobytových a terénních sociálních služeb ve Zbůchu (CPTS Zbůch).

Před přestavbou šlo o dva samostatné byty na stejném patře, které jsou nyní upraveny na jeden byt s pěti samostatnými neprůchozími pokoji, společenskou místností a kuchyní. Brzy se do nich nastěhuje pět žen, klientek CPTS Zbůch.  

"Město má svou koncepci sociálního a dostupného bydlení cílící na zajištění bydlení lidem, kteří je nemohou z různých důvodů za tržních podmínek získat. Její součástí je i posilování chráněného bydlení. Úprava a pronájem bytů pro potřeby klientů zařízení ve Zbůchu je jedním z počinů, jimiž město přispívá ke zkvalitnění života handicapovaných občanů," řekl primátor Plzně Martin Baxa.  

"Plzeň dlouhodobě spolupracuje s touto organizací a pronajímá jí byty pro potřeby chráněného bydlení. Zařízení ve Zbůchu má od města v pronájmu již delší čas dva byty na Klatovské třídě pro tuto službu i prostor pro kancelář a také má pronajatý zrekonstruovaný byt v Sedláčkově ulici," řekl radní pro...

 

Klíčová slova: