Komorní výstava Všechno jde, i když trochu jinak

Komorní výstava v Technickém muzeu v Brně s názvem "Všechno jde, i když trochu jinak" přiblíží historii i současnost Společnosti pro ranou péči, pobočka Brno.

Komorní výstava Všechno jde, i když trochu jinak přiblíží od 7. 6. 2022 do 27. 3. 2023 historii i současnost Společnosti pro ranou péči, pobočka Brno. Tato společnost, původně pod názvem Tyflopedická poradna při České unii nevidomých a slabozrakých, si letos připomíná 45. výročí svého založení. Tak dlouho již pomáhá rodinám s dětmi se zrakovým a kombinovaným postižením. S historií společnosti návštěvníky podrobně seznamují informační panely i leták vydaný k této příležitosti.  

Komorní výstava provází návštěvníky i vývojem pomůcek pro děti se zrakovým postižením . "Před třiceti lety speciální hračky a pomůcky v zahraničí existovaly, ale nebyly dostupné na našem trhu. Hledali jsme proto náhrady, vyráběli vlastní verze na míru a pracovali s tím, co bylo dostupné, ať už to byla stará vojenská baterka, ručně pletený maňásek či třásně z kazetového magnetofonu," přibližuje práci tyflopedických poradkyň v počátcích péče o děti...

 

Klíčová slova: