Kam by se Apple mohl posunout v rámci Zpřístupnění? Možná je čas na hardware

V tomto týdnu Apple představil zajímavé novinky v rámci Zpřístupnění, které zpříjemní život handicapovaným lidem. Díky využití moderních technologií a skvělé provázanosti hardwaru a softwaru se tak jablečné společnosti podařilo přinést funkce pro automatickou detekci dveří pro zrakově postižené, ovládání Apple Watch pomocí iPhonu, "živé" titulky a řadu dalších. Všechny tyto novinky by se měly objevit v příslušných produktech ještě letos.

Zároveň však tímto Apple otevřel poměrně zajímavou diskuzi o tom, jak by se Zpřístupnění mohlo celkově posunout vpřed. Po stránce softwaru jsme se totiž v posledních letech stali svědky nevídaných vylepšení. Dnešní telefony, tablety i počítače lze pohodlně ovládat i s případným handicapem. Jenže software nelze posouvat donekonečna. Je tedy na místě, aby Apple přišel i se specializovaným hardwarem pro potřebné? Inspirovat by se mohl rovnou u Microsoftu.  

Hardware pro lidi s handicapem  

Jak už jsme uvedli výše, software, potažmo přímo Zpřístupnění, se v poslední době dočkali výrazných změn a zlepšení. Logicky se proto nabízí otázka, zdali se Apple pustí i do...

 

Klíčová slova: