Jablunkovské JACKi vystavuje obrazy dětí s handicapem

Výstavu obrazů dětí s hendikepem pořádá v těchto dnech v Jablunkovském centru kultury a informací tamní Dům dětí a mládeže.

"Dneska jsme se sešli na vernisáži obrazů a kreseb dětí s handicapem. Tyhle obrázky vznikly na základě workshopů, které pořádá pod hlavičkou DDM. Vedu to já a scházíme se v ateliéru, který je ve školce v Bezručově ulici. Tyhle ty workshopy byly vždycky jednou za měsíc a byly tematicky zaměřené. A z těchto obrázků, které jsem nechtěla dát jenom do šuplíku, vznikla tahle ta výstava. Takže jsem chtěla pozvat lidi a vykřičet do světa, jací jsou dobří, ať jsou skvělí a jestli to jsou umělci,” řekla vedoucí kurzů Zuzana Karpecká.
 Workshopů se účastnily děti s různým stupněm postižení, například s downovým syndromem, svalovou atrofií nebo autismem.  
 "Každý měsíc jsme měli určené jedno téma, byli to například andělé, skřítci a další.  Ti andělé jsou vystavitelní úplně všichni, nic jsem z toho nemohla vyřadit,” dodala Karpecká.
 "Já nejraději maluji anděly, domy a auta,” řekl Karel.  
 " Já jsem nakreslil žirafu a skřítka,” pochlubil se Michal.  
 "Malý je tím kreslením úplně fascinovaný. Když jsme se dověděli, že Zuzka dělá worshop pro děti s handicapem, tak jsme tam syna přihlásili. Strašně se mu to zalíbilo a kreslí úplně neskutečně,” pochvalovala si Michalova maminka.  
 "Já jsem moc ráda za tuhle výstavu, a to nejenom jako zastupitelka města, a jako něco co...

 

Klíčová slova: