Inspirativní slavnosti seniorů

Devítka
Vyrazit za kulturou, pobavit se nebo se "jen" setkat s přáteli. I to byly letošní tradiční Letní slavnosti nejen pro seniory. Pořádaly je Sociální služby Praha 9 v zahradě Domu s pečovatelskou službou v Novovysočanské ulici 7. června 2024.  
Už třetím rokem se o kulturní program slavností stará i Hudební divadlo Karlín (HDK). Letos zazpíval Bohuš Matuš a svou otevřeností chytil přítomné za srdce. Energickému vystoupení mladých umělců ze skupiny Múzy z HDK konkurovala dvě představení taneční skupiny Hortenzie a ovací se dočkaly dámy, které na improvizované módní přehlídce vynesly originální kloboukové kreace.  
Na slavnostech také představily své služby sociální organizace Mezi námi, Život 90, Centrum pro neslyšící a nedoslýchavé pro Prahu a Středočeský kraj, dveře otevřel Domov pro seniory a Dům s pečovatelskou službou v Novovysočanské.  
Slavnosti ocenila i místostarostka MČ Praha 9 Kamila Matějková: "Program Letních slavností v Novovysočanské má profesionální úroveň a akce není jen pro seniory. Jsem ráda, že se na ni dostanou i lidé upoutaní na lůžko, odkázaní na invalidní vozík, jejichž možnosti jsou jinak velmi omezené." Oběd až domů Sociální služby Praha 9 jsou neziskovou organizací, která poskytuje řadu sociálních služeb – provozuje domov seniorů, domov s pečovatelskou službou, dětské skupiny, pečovatelskou službu, denní stacionář, aktivizační centrum, vzdělávací centrum a jednou z posledních nabízených služeb je také prodej obědů.  
Nabízí teplý dvouchodový oběd (polévka a hlavní jídlo) připravený pod dohledem nutričního terapeuta. A to včetně bezlepkové diety, mělněné stravy, diety pro diabetiky. Zájemci si ho mohou odnést z jedné z jídelen: Hejnická 538, Praha 9-Střížkov (objednávky na tel.: 725 113 364) nebo Novovysočanská 861, Praha 9-Vysočany (objednávky na tel.: 606 028 819). Přihlásit se k odběru lze i mailem: obedy@ssspraha9.cz  
Obyvatelům deváté městské části sociální služby obědy dovezou přímo do domácnosti. Stačí zavolat na tel.: 725 113 364.  
Více na www.ssspraha9.cz
foto: mk
Zpěvák Bohuš Matuš
Dámy se smyslem pro humor a "ulítlé" klobouky

Slavnosti nejen pro seniory v Novovysočanské
 
Klíčová slova: