Florbalovou ligu vozíčkářů ovládli Štíři z Českých Budějovic. Slaví zlatý hattrick

Stíři z Českých Budějovic vydřeli v Kutné Hoře titul po výsledku 2:1 nad Tatranem Střešovice. Po třetí v řadě se povedlo hráčům Českých Budějovic zvítězit ve

Letošního play off v Kutné Hoře se zúčastnilo všech sedm celků florbalové extraligy vozíčkářů. Účast v semifinále měli jistou Štíři z Českých Budějovic a SKV Praha ComAp Team. Hráči Plzně naopak hráli pouze o 5. - 7. místo.

Ve čtvrtfinále se proti sobě postavili Tatran Střešovice a Bulldogs Brno. Z postupu do semifinále se radoval pražský celek, když Bulldogy porazil 6:0 a 5:1. Vítězem druhého čtvrtfinále byl ostravský FBC Abak. V prvním zápase ostravští zvítězili 3:2, ve druhém si účast v semifinále zajistili až v prodloužení výhrou 4:3.

Co se semifinále týče, tak mohli diváci v kutnohorské hale vidět dva odlišné souboje. Zatímco budějovičtí Štíři si se svým soupeřem z Ostravy s přehledem poradili ve dvou zápasech 10:0 a 7:1, Tatran postup tak jednoduchý neměl. Zajistil si ho až ve třetím rozhodujícím utkání. V tom porazil druhý tým ligy po základní části SKV Praha ComAp 1:0 a mohl tak ve finále vyzvat úřadující mistry z Českých Budějovic.

Poslední vzájemné střetnutí těchto dvou týmů v základní části skončil překvapivým vítězstvím Tatranu. A také ve finále extraligy byli hráči pražského celku pro Štíry důstojným soupeřem. Až do poloviny třetí třetiny byl stav zápasu 1:1. Sedm minut před koncem hrací doby se pak prosadil Tomáš David a tím zajistil Českým Budějovicím zlatý hattrick. "Byli jsme nervózní z našeho výkonu. Už od...