Fenky Bella a Anička nově pomáhají canisterapií i pacientům v Nemocnici Prostějov

Canisterapeutické fenky Arnika a Bella, obě plemene Hovawarta, ze Spolku Arnicanis nově dochází k dlouhodobě nemocným pacientům LDN Nemocnice Prostějov.

Pacientům mají pomoci překonat fyzické a duševní problémy. Štěňátko Hovawarta jménem Bella, se díky příspěvku od Nadace Agel ve výši 49 tisíc korun pilně učí řemeslu canisterapie a získává potřebné zkušenosti.  

Majitelka obou fenek, Blanka Hašová ze Spolku Arnicanis pomáhat duším s nimi nově dochází k pacientům na oddělení LDN, které disponuje 96 lůžky.

"Cením si možnosti obnovit canisterapii na našem oddělení a z předchozích zkušeností s touto metodou vím, že bude mít pozitivní vliv na naše pacienty. Přítomnost canisterapeutického psa významně zpříjemňuje pacientům pobyt v nemocnici, pomáhá jim se zklidnit a rozptýlit. U obzvlášť nepřístupných pacientů zprostředkovává nezbytnou komunikaci mezi pacientem a personálem, často je i součástí celkové rehabilitace pacienta," uvedl MUDr. Michal Hleb, primář Léčebny dlouhodobě nemocných Nemocnice Prostějov.  

Kvalitní canisterapie totiž účinně motivuje. "Těžko přesvědčíte seniora, který je po mozkové mrtvici, aby cvičil, když jej každý pohyb bolí. Ale nemusíte jej dvakrát pobízet, aby natáhl ruku a...

 

Klíčová slova: