Dojemný příběh. Hvězdičky i paralympijský šampion pomohli mladíkovi

Potlesk pro hvězdy! Paralympijský šampion Jiří Ježek, zpěvák skupiny Slza Petr Lexa, nebo třeba cyklistka Evelína Opičková pomohli podpořit dojemný příběh, kdy nejde o vítězné vavříny, ale hlavní je dobrá věc. Letošní cyklistické aktivity projektu WeLoveCycling.cz, který zaštiťuje automobilka ŠKODA a v jejím rámci se uskutečníl i projekt Probuď v sobě vítěze, podpořily handicapovaného Davida Štefanidese. Najeté kilometry vynesly úctyhodných tři sta tisíc korun.
Už v červnu se na pražském Strahově uskutečnil druhý ročník amatérského závodu L'Etape Czech Republic by Tour de France 2022. Mezi bezmála 2000 účastníky nechyběly známé tváře. Zpěvák Petr Lexa nebo cyklistka Evelína Opičková pokořili trasy o délce 91 a 136 km a zúročili tak několikaměsíční přípravu pod taktovkou paralympijského šampiona v cyklistice Jiřího Ježka.  
"Dokud jsem bydlel mimo velkoměsto, měl jsem na cyklistiku dostatek času. Ale když jsem se přestěhoval, kolo mi leželo pomalu deset let na balkóně," usmívá se při hodnocení akce zpěvák a frontman kapely Slza, kterého se zmíněným Davidem Štefanidesem pojí...

 

Klíčová slova: