Co vás zajímá o laserových operacích a stále nevíte?

Bolí laserové odstranění dioptrií? Mohou se někdy dioptrie po laseru vrátit? Mám jít na zákrok před otěhotněním nebo až po porodu? Proč někteří oční lékaři nosí brýle a také nejdou na operaci? Tyto a další časté dotazy slýchávají často zaměstnanci Oční kliniky DuoVize v Praze a NeoVize v Brně. Jaké jsou tedy odpovědi na tyto a další dotazy? Odpovídá primářka DuoVize a laserový chirurg NeoVize MUDr. Lucie Valešová.

Mohou se dioptrie po laserové operaci vrátit?

U někoho ano. U některých krátkozrakých pacientů se totiž zadní část oka v průběhu života postupně dále vyklenuje a to může být příčinou dalšího zhoršování vady v následujících letech po zákroku. Čím je pacient mladší a čím je vada vyšší, tím pravděpodobnější je zhoršování v dalších letech. Lidé se toho ale nemusí obávat. Oční kliniky DuoVize Praha a NeoVize Brno nabízejí doživotní záruku. Zvolí-li tak pacient NeoLASIK HD® nebo NeoSMILE 3D®, má jistotu, že pokud bude někdy v budoucnosti potřebovat doplňkový laserový zákrok, poskytnou jej kliniky bezplatně. Stačí se objednat.  

Někteří oční lékaři nosí brýle. Proč nejdou na laserovou či jinou operaci zraku a nenechají si dioptrie odstranit? Vždyť sami to doporučují ostatním!

Ideálním řešením je zvolit kliniku, kde oční operace podstupují i sami lékaři. Oční kliniky NeoVize a DuoVize se mohou pochlubit celou řadou operovaných zaměstnanců. Patří mezi ně lékaři, sestřičky, koordinátoři zdravotní péče i administrativní pracovníci. Zákrok ale není vhodný pro každého, operační korekce je přísně indikována a musí být smysluplná. Ale na druhou stranu, pokud je dobře indikována, je velmi bezpečná a spolehlivá.

Manželka nosí kontaktní čočky a už jí to otravuje. Rád bych jí daroval laserové odstranění dioptrií, ale chtěli bychom miminko, má jít tedy teď na...
 

Klíčová slova: