Čarodějnice přispěly Ondrovi

 
REGION OPAVSKO

Nemocný chlapec má vážné poškození mozku  

KOMÁROV  

Letošní pálení čarodějnic v Komárově bylo ve znamení konání dobrých skutků. Malí i velcí čarodějové a čarodějky se slétli za komárovskou Orlovnou, aby si užili pohodové odpoledne, vyzkoušeli si své kouzelné dovednosti a také přispěli dobré věci. Účastníkům a organizátorům akce se povedlo vybrat přes 20 tisíc korun, které poputují k nemocnému Ondrovi Kanovskému na rehabilitace.  

Ondra bydlí se svými rodiči a mladším bráškou v Raduni. Narodil se v roce 2017 jako zdravé miminko, ve dvou měsících však vážně onemocněl. "Skončil na dětské JIP fakultní nemocnice v Ostravě a byl v ohrožení života. Lékaři u něj diagnostikovali zánět mozku, který byl způsoben pneumokokovou infekcí. Ondrášek byl uveden do umělého spánku a byl napojen na dýchací přístroj, protože jeho malé tělíčko nebylo schopno takovou zátěž samo zvládnout," popisují chlapcovi rodiče a pokračují: "Na Ondrovi tato nemoc zanechala následky v podobě poškození mozku. Zatím nelozí ani nechodí, má problémy s očima a ve svých čtyřech letech dosud nemluví." Ondra je ale velký bojovník a i přes nepříznivé prognózy lékařů dělá pokroky. "Nic však nejde samo, za vším stojí pravidelné fyzioterapie  

a neurorehabilitace, stimulace očí, logopedie a podobně," říkají rodiče. Protože léčba je velmi nákladná a nehradí ji zdravotní pojišťovna, rodina potřebuje finanční pomoc. Proto byla v Komárově zorganizována charitativní akce s názvem Čarodějnická akademie a veškerý výtěžek z ní putoval Ondrovi jako příspěvek na rehabilitace. "Téměř devadesát dětí mohlo absolvovat čarodějnickou akademii a navíc se podařilo vybrat 20 456 korun," dodávají organizátoři. Kdokoliv bude chtít pomoci, může zaslat libovolnou finanční částku na číslo transparentního účtu 2900839329/2010.  

Foto: Čtyřletý Ondra je i přes nepříznivé prognózy velký bojovník a pravidelně cvičí. 

Klíčová slova: