Babičky z pražského domova seniorů dostaly od zákazníků Nakup na Dobro květiny

Nadšené tváře, přátelská atmosféra, viditelné pocity vděčnosti. Tak by se dal shrnout osmý březen, Mezinárodní den žen, v pražském Domově s pečovatelskou službou Šlejnická a Liboc.

Místní ženy zde totiž díky projektu "Kytka pro babi a dědu” dostaly krásné květinové pugety ze zakázkové květinové dílny Aranžérie, které pro ně zakoupili zákazníci e-shopu Nakup na Dobro.  

Za "Kytkou pro babi a dědu” stojí zakázková květinová dílna a sociální podnik Aranžérie, která zaměstnává lidi s epilepsií, seniory a maminky pečující o děti se zdravotním postižením. Sociální podnik se snaží svou činností podporovat další. Vytvářet práci, která dává smysl hned několikrát a může přinést radost více lidem najednou.  

A právě z tohoto základu sdílení radosti vznikl v době pandemie v září 2020 zmíněný projekt. Kvůli opatřením byli senioři izolovaní. Buď byli sami doma nebo sami v pečovatelských domech, kam se nemohlo jezdit. Seniorům jsme mohli jen zavolat, a to jen v určitý den a určitou dobu, kdy jim sociální pracovnice pomohly s telefonáty či tablety. "Zjistili jsme, že mnoho seniorů v těchto domovech už ani nikoho nemá. A domovy nemají ani potřebné finance, aby jim např. koupily drobný dárek či kytici k narozeninám. A tak skrze potřeby našich prarodičů...

 

Klíčová slova: