Akční hra i pro nevidomé hráče. Unikátní český projekt zamířil na mobily

České studio Kikiriki Games vytvořilo hru s názvem To the Dragon Cave, která má být svým unikátním audiozpracováním dostupná i pro nevidomé hráče.

Ačkoliv jde o hru na mobil, na obrazovce toho moc neuvidíte. To the Dragon Cave je totiž hra, kterou hrajete hlavně podle poslechu, dotyková obrazovka telefonu slouží primárně jen jako ovladač. Jde totiž o celkem neobvyklý projekt českých tvůrců ze studia Kikiriki Games, které dokonce toto bezbariérové herní studio vybrala Nadace Vodafone mezi pět projektů 9. ročníku startupového akcelerátoru Laboratoř Nadace Vodafone.

The Dragon Cave má všechny náležitosti klasické hry. Máme tu nastavení obtížnosti, výuku ovládání, příběhový režim i režim nekonečného boje. Jde o fantasy žánr, ve kterém budete střílet z kuše, bojovat na blízko s mečem, sbírat léčivé lektvary a podobně. Vašim hlavním smyslem vnímání hry však nebudou oči, nýbrž váš sluch.

Hru je prakticky nutné hrát se stereo sluchátky. Mobily s lepšími stereo reproduktory sice jakž takž umí také vytvořit prostorový efekt, ovšem ten je pro hru natolik důležitý, že jsou sluchátka opravdu zásadní. Ve hře se totiž orientujete podle sluchu a musíte se...

 

Klíčová slova: