Hravé odpoledne na farmě aneb Krajský den pro rodinu

Datum: 
Úterý, 8. Září 2020 - 14:00
Místo konání akce: 
Apolenka z.s., Na Okrajích 156, Spojil u Pardubic
Stručný popis: 

Koalice nevládek Pardubicka ve spolupráci s Pardubickým krajem připravuje již 10. ročník veřejností oblíbené akce „Hravé odpoledne na farmě aneb Krajský den pro rodinu“, na které neziskové organizace působící v Pardubickém kraji prezentují návštěvníkům svou činnost.

Podrobný popis: 

KONEP ve spolupráci s Pardubickým krajem připravuje již 10. ročník veřejností oblíbené akce „Hravé odpoledne na farmě aneb Krajský den pro rodinu“. Akce se bude konat 8. září 2020 od 14 do 18 hodin v areálu farmy Apolenka v obci Spojil u Pardubic.

Jak se mohou neziskové organizace zapojit?

Vyplňte přihlášku níže a pošlete do 15. srpna 2020 na e-mail Linduskova@konep.cz. Přihlášené organizace budou mít možnost absolvovat dne 26. srpna 2020 od 13 do 17 hodin přípravný seminář „Jak se efektivně prezentovat veřejnosti na Hravém odpoledni“ (účast uveďte do přihlášky).

Hravé odpoledne na farmě je akce pro širokou veřejnost, na které neziskové organizace působící v Pardubickém kraji prezentují svou činnost. Tato událost je dobrou příležitostí k prezentaci veřejně prospěšných aktivit jednotlivých neziskovek před velkým počtem návštěvníků. V rámci doprovodného programu probíhá interaktivní hra, která prováže zapojené organizace s veřejností. Každý dětský návštěvník obdrží hrací kartu a bude muset společně s rodiči obejít všechna stanoviště. Pro malé návštěvníky si můžete připravit soutěžní aktivity se zaměřením na oblast vaší působnosti.

Neziskové organizace jsou důležitou součástí společnosti a svými veřejně prospěšnými aktivitami vyplňují prostor služeb veřejnosti v oblastech např. ekologie, zdravotnictví, vzdělávání, kultury nebo sportu, který není ve společnosti zajištěn, a přitom je pro zdravé fungování společnosti potřebný. Přesto je ale úloha nestátních neziskových organizací stále podceňována a jednotlivé nevládky tak musí svůj nezastupitelný přínos společnosti neustále obhajovat.