Důležité zdroje

Alergie.cz

28.05.2008 12:43
Web Alergie.cz je podporován Institutem UCB pro alergii a klade si za cíl sloužit lékařům i laické veřejnosti jako široký zdroj informací o alergických onemocněních a být tak pomocníkem při jejich léčbě. Obsahuje odpovědi na nejčastější otázky, týkající se alergií, Bílou knihu a řadu edukačních materiálů.

Národní centrum pro těžké astma

28.05.2008 12:44
Stránky sdružení odborníků, které vzniklo s cílem sjednotit diagnostické a léčebné postupy u pacientů s nejtěžšími formami astmatu a využít svých zkušeností ke zlepšení jejich kvality života. K dispozici jsou materiály týkající se problematiky obtížně léčitelného astmatu, doporučený postup a kontaktní informace na centra pro léčbu obtížně léčitelného astmatu v České republice.

Potravinová alergie.info

28.05.2008 12:47
Server je určen nejen komunitě postižené nemocí zvanou alergie na potraviny, ale i široké veřejnosti, která má zájem dozvědět se více o tématech alergie na mléko, intolerance laktózy, alergie na vejce, alergie na sóju, alergie na ovoce a zeleninu, alergie na maso a mořské plody, alergii na ořechy, alergie na obilniny a celiakie i další potravinové alergie. Obsahuje články o potravinové alergi obecně i o jednotlivých typech alergie, o problémech s lékaři, sociálními dávkami a dalších problémech, které řeší lidí s potravinou alergií. V sekci Příběhy jsou uvedeny příběhy alergiků na mléko nebo jejich rodičů. Část serveru nazvaná Jídelníček je zaměřena na stravu, recepty a náhradu a náhražky jednotlivých alergeních potravin. Sekce Lékárna je zaměřena na léky, postupy a zdravotní problémy spojené s jednotlivými projevy alergií nebo obsahu alergenů v konkrétních lécích a léčivech. Diskuze je určena pro výměnu informací o problémech alergie.

Časopis Alergie

28.05.2008 17:33
Na webu vydavatelství Tigis jsou uloženy elektronické verze časopisu Alergie od roku 1999 do současnosti.

Pyly.cz

28.05.2008 18:13
Webu dominuje pylový kalendář a fotoalbum rostlin, ale kromě toho obsahuje množství informací o alergiích pro pacienty i pro lékaře.

Česká pylová informační služba

28.05.2008 18:20
Ve většině evropských zemí existuje v současné době pylová informační služba (PIS), která sleduje obsah pylu, případně i jiných biologických objektů v ovzduší. Při znalosti kvantitativních a kvalitativních údajů o výskytu pylů v ovzduší celé Evropy je možno následně vypracovat předpovědi pro další období. Zpracované údaje slouží lékařům i pacientům ke zkvalitnění léčby. V bývalém Československu byla PIS založena v roce 1992 a v současné době sleduje situaci 12 monitorovacích stanic. Na jejích stránkách se lze zaregistrovat i k odběru e-mailového pylového zpravodaje.

7A - 7x o alergii a astmatu pro školu

12.11.2012 20:06

Stránky celostátního dlouhodobého projektu České iniciativy pro astma, jehož cílem je mj. naučit pedagogy řešit život ohrožující situace související s alergií a astmatem, které se vyskytnou ve škole. Součástí je rovněž pořádání seminářů a udělování certifikátu „Škola přátelská dětem s alergií“.