Zlato na Světovém poháru 2019

Reprezentanti v paralympijském sportu boccia zazářili v kanadském Montrealu.

Na přelomu dubna a května se uskutečnil v kanadském Montrealu BISFed Světový pohár v paralympijském sportu boccia. Reprezentační tým ve složení Kateřina Cuřínová v klasifikační třídě BC1, Adam a Iva Peškovi v klasifikační třídě BC3  zde hájil české barvy. Na Světový pohár alokovala sportovce Mezinárodní federace sportu boccia BISFed na základě kvalifikačních kritérií.

Katce Cuřínové se sportovně příliš nedařilo a v základní skupině vyhrála pouze jediný zápas, a to s Martinem Opatem ze Slovenska. Celkově skončila 14. z 18. hráčů. 

Adam Peška se svou sportovní asistentkou v základní skupině naopak vyhráli všechny zápasy a postupovali do čtvrtfinále. Ve čtvrtfinále na Adama čekal Ital Mirco Garavaglia a zápas to byl velmi napínavý. Adam po 2 směně prohrával 4:0. Ukázal však srdce pravého bojovníka a ve třetí směně vyrovnal na 4:4. poslední směnu vyhrál a zajistil si tak postup do semifinále. Být již mezi 4 nejlepšími boccisty na Světovém poháru byl úžasný pocit.

V semifinálovém zápase čekala Adama soupeřka Nurulasyiqah Mohammad Taha ze Singapuru. Adam měl tento zápas pod kontrolou a výhrou 4:2 se probojoval do finále.

Ve finálovém zápase čekal na Adama zkušený hráč - několikanásobný paralympijský šampion a Mistr Evropy Jose Carlos Macedo. Adam ho však svou přesnou hrou dokázal porazit 4:2.

Tento den byl pro celý tým naprosto fantastický. Adam a Iva Peškovi se posunuli velkým krokem ke svému cíli - ke kvalifikaci na LPH Tokio 2020. Dokázali, že svou nezměrnou pílí a snahou dokáží vybudovat naprosto fantastickou herní formu. Dokáží pracovat koordinovaně, disciplinovaně a ve shodě s plánovanou sportovní přípravou.

Od svého prvního výjezdu na oficiální mezinárodní turnaj (pod hlavičkou BISFed) udělali obrovský kus kupředu. Vyměnili komplet sportovní vybavení - podařilo se nám po velmi dlouhé době získat velmi efektivní míče - superhard DREAM BALL. Vybudovali si nové herní procesy - dokáží využít k míření každý centimetr odhodového boxu. 

Adam porozuměl velmi účinným taktickým a strategickým prvkům hry v soutěžní třídě BC3. 

Spolupracujeme s těmi nejlepšími profesionály světa, jako je pan Cheol Hyeon Kwon z Koree - 5násobný mistr světa a 3násobný paralympijský šampion, který sledoval i na tomto turnaji všechny dostupné zápasy Adama. 

Nešlo by to určitě bez skvělé osobní asistence Josefa Pešky, který je také skvělý technik a opraví vždy hned vše, co je potřeba. Se vším si poradí.

Velmi upřímné díky patří všem sponzorům a podporovatelům - Nadačnímu fondu EMIL, Sporťáčku (WANNADO), firmě Montáže Brož, firmě Samolepky Machač, Nadačnímu fondu Lenky a Romana Šmidberských, MŠMT, TJ Léčebna Košumberk, ČSOB Pojišťovně, Pardubickému kraji, Nadaci Charty 77 a dalším.

V neposlední řadě patří obrovské díky rodině za bezvadné zázemí a fanouškům za doslova masivní příval pozitivní energie.

Díky skromnému, milému mladíkovi z malé vesničky Rohovládově Bělá jsme mohli slyšet v Montrealu Českou hymnu. Byl to úžasný pocit. 

Michaela Řiháčková
 

Klíčová slova: 

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.