Žihadlo roku 2012

18.06.2012 23:23

V 6. ročníku soutěže o nejlepší veřejně prospěšnou reklamu neziskových organizací jsou dvě novinky, uzávěrka 10. října 2012.

Obecně prospěšná společnost Neziskovky.cz vyhlašuje již 6. ročník soutěže o nejlepší veřejně prospěšnou reklamu neziskových organizací Žihadlo roku 2012. Pro letošní ročník si organizátor soutěže připravil dvě novinky - do soutěže se mohou nově přihlásit i neziskové organizace ze Slovenské republiky a do hodnocení se zapojí formou on-line hlasování také veřejnost.

Marek Šedivý, ředitel Neziskovek.cz, upřesňuje: „Soutěž Žihadlo je jediná svého druhu v České republice, která oceňuje výhradně kampaně neziskových organizací. V posledních  dvou ročnících se nám stalo, že se do soutěže chtěly přihlásit také neziskovky ze Slovenska. Jejich účast ale pravidla soutěže neumožňovala. Upravili jsme pravidla a letos poprvé jsme Žihadlo otevřeli také slovenským neziskovým organizacím a s nimi i slovenským reklamním agenturám. Těšíme se, že tento krok zvýší konkurenci mezi nominovanými projekty a přispěje k vysoké kvalitě soutěže,“ uvedl Šedivý a dodal: „Abychom si ověřili, zda se liší názory odborné poroty a široké veřejnosti, vytvořili jsme samostatnou kategorii, v níž bude nejlepší veřejně prospěšnou kampaň podle svého vkusu volit právě veřejnost.“

Finanční situace neziskových organizací zůstává vzhledem k ekonomické krizi napjatá a reklamní kampaně tak často vznikají jen díky dobrovolníkům a sponzorské spolupráci s reklamními agenturami, které na nich pracují. „Bez kontaktů do reklamního byznysu si neziskové organizace obvykle nemohou realizaci informačních kampaní dovolit. Naštěstí se stále najde dost nadšenců a reklamních agentur, kteří pracují pro neziskové organizace bez nároku na honorář. Soutěž Žihadlo je jedinečnou příležitostí, jak neziskové organizace mohou svým partnerům poděkovat,“ uvedla Pavlína Housová, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB, hlavního partnera soutěže.

Cílem soutěže Žihadlo roku je upozornit na kvalitní veřejně prospěšné kampaně neziskových organizací, které podněcují společnost k veřejně prospěšným aktivitám. Soutěž je otevřená pro nestátní neziskové organizace a příspěvkové organizace z celé České a Slovenské republiky, které medializují veřejně prospěšný projekt, jenž není starší než jeden rok. Kampaň může nominovat pouze zadavatel (nezisková organizace) a to do kategorií tištěná reklama, televizní a kino spot, rádiový spot a internetová kampaň. Přihlášky je možné podávat do 10. října 2012.

Vítězné kampaně budou letos vyhlášeny a oceněny v průběhu slavnostního večera 22. listopadu 2012 ve Strahovském klášteře v Praze. Ocenění bude uděleno nejen zadavateli kampaně - neziskové organizaci, ale i tvůrci kampaně, kterým je ve většině případů reklamní agentura. Soutěž Žihadlo roku tímto oceňuje i spolupráci neziskového a komerčního sektoru.

Více informací o soutěži na www.zihadloroku.cz

Klíčová slova: