Workshop Son-Rise programu a jarní kurzy HANDLE přístupu

22.04.2012 12:10

Workshop s Carolinou Kaiser o vytváření vztahu s dítětem prostřednictvím hry, lásky a smíchu se uskuteční 2. května v ZŠ při Dětské psychiatrické léčebně Opařany, kurzy v Praze.

Carolina Kaiser, instruktorka Son-Rise Programu®, bude po delší době opět v České republice. Carolina pracuje více než deset let s dětmi i dospělými s autismem v několika zemích v Americe a v Evropě a od roku 2005 je také instruktorkou, která školí rodiče a profesionály.

Carolina byla v České republice a na Slovensku na jaře a na podzim 2011. Workshopy i individuální konzultace byly pro všechny účastníky velmi užitečné. Většina zúčastněných měla zájem o další spolupráci s Carolinou a tak jsme velmi rádi, že se k nám znovu vrací.

V květnu tady bude pouze na 1 den ...
 

Jednodenní workshop "Základy Son-Rise programu®"

2. května 2012, 9:30-17:30, Opařany; cena: 2 800 Kč (včetně DPH)

Son-Rise Program®je specifický terapeutický a výchovný systém určený pro rodiny i profesionály, který umožňuje dětem výrazné zlepšení ve všech oblastech učení, vývoje a komunikace. Hlavním cílem je navázat a prohlubovat vztah s dítětem/klientem prostřednictvím nesoudícího a optimistického přístupu k dítěti/klientovi i k jeho projevům a vývoji, joiningu (připojování se k aktivitám dítěte/klienta), využívání přirozené motivace dítěte/klienta, výukou pomocí interaktivní hry, energie, nadšení a entuziasmu.

Věříme, že Son-Rise Program® je efektivní a velmi užitečný přístup, jenž může pomoci lidem s autismem a jinými obtížemi.

Dva ohlasy pro inspiraci:

"Metoda Son-rise je velmi vítanou a přínosnou metodou i při práci ve speciálním školství. Nelze sice metodu úplně převzít v současné legislativě, ale lze plně využívat prvky této metody, které jsou velmi nosné. Ukazuje zcela jiné náhledy na dítě a vede k pochopení dítěte, což je první krok k tomu, abychom mu nastartovali jeho neomezený potenciál.
Metodu jsem měla možnost předvést v plné míře i při hloubkové týdenní České školní inspekci, která ji hodnotila jako velmi kladnou a přínosnou. Metoda přináší spoustu radostí, kterých ve školství zase není tolik, nejenom pro dítě, ale i pro všechny co s ní pracují.
Být obklopení pohodou, klidem a dětmi co dělají pokroky, je určitě sen mnoha pedagogů."

Mgr. Milada Tomášů, speciální pedagog

 

“S programom sme začali, keď mal náš syn Matej 4 a pol roka. Vedel vtedy povedať zopár nezrozumiteľných slov. Väčšinu dňa trávil trhaním papiera na menšie kúsky, točil sa, príp. strúhal dookola pastelky. Po šiestich mesiacoch rozprával čisto v 4-5-slovných vetách. Neskôr pribudli otázky; ako rajská hudba nám zneli hlavne otázky prečo. Na Vianoce nám spieval koledy. Matej má teraz desať rokov, rozpráva vo vetách, hovorí nám, že nás má rád. Zaujíma sa o ľudí, hráva sa so svojou sestrou, rád sa bicykluje a hrá karty. Naučil sa čítať, písať, počítať. Nie sme ešte na konci, ale keby sme sa aj ďalej nepohli, sme šťastní, že Matej prešiel s nami takú dlhú cestu.”

Láclavíkovi, Bratislava

 

Blíží se také termíny HANDLE kurzů v Praze.

"Úvod do HANDLE přístupu" - stupeň I

11.5.2012, Máchova 7, Praha, 9:00 - 17:00

Tento jednodenní kurz je úvodním seznámením s tím, jak HANDLE přístup pohlíží na neurovývojové odlišnosti, které ovlivňují životy mnoha lidí. Účastníci se naučí 5 aktivit a jak je přizpůsobit individuálním potřebám a různým prostředím. Lektoři: Mgr. Jana Baptie a Mgr. Paul Baptie.

"Základy HANDLE přístupu"- stupeň II

12.-13.5.2012, Truhlářská 22, Praha 1

Tento dvoudenní kurz navazuje na kurz Úvod do HANDLE přístupu. Většina času je věnována unikátnímu pohledu HANDLE přístupu na organizaci a vzájemnou spojitost a provázanost jednotlivých neurovývojových systémů. Účastníci se naučí dalších 5 aktivit a budou mít možnost si zopakovat aktivity, které se naučili v prvním kurzu. Lektor: Susan Haverty. Kurz bude vyučován v angličtině a překládán do češtiny. Registrační formulář a cíle kurzu naleznete v přílohách.
 

Kurzy "Úvod do HANDLE přístupu" a "Základy HANDLE přístupu" nahrazují v minulosti vyučovaný kurz "Neurovývojové odlišnosti z perspektivy HANDLE přístupu". Tento kurz byl velmi intenzivní a tak došlo na základě zpětné vazby od účastníků k jeho rozdělení do 2 samostatných kurzů. To umožňuje věnovat se jednotlivým tématům a aktivitám podrobněji. Účastníci kurzů "Neurovývojové odlišnosti z perspektivy HANDLE přístupu" se mohou zúčastnit nových kurzů za symbolickou cenu.
 

Chtěli byste se dozvědět víc o HANDLE přístupu, ale nemůžete cestovat?
 

Prosíme, kontaktujte nás a my rádi přijedeme do Vašeho města, do Vaší školy nebo centra a uděláme přednášku nebo jednodenní kurz "Úvod do HANDLE přístupu".

 Pokud máte zájem o Son-Rise workshop, HANDLE kurzy nebo pokud máte jakékoli dotazy ohledně workshopu/kurzů, neváhejte a kontaktujte Janu a Paula Baptie na +420-607-600-341, na skypu: janasky nebo na handle@email.cz.

Pozvánky a registrační formuláře na výše uvedené akce naleznete na webu Postižené děti.

Klíčová slova: