Výtvarná činnost pro osoby se zdravotním postižením

22.02.2012 16:14

Jako pracovní rehabilitaci ji nabízí Centrum pro zdravotně postižené Pardubického kraje.

Jedná se o kreativní aktivitu, která je zaměřená na vytváření vztahu k práci a kultuře osob s různým zdravotním postižením ve věku od 19 do 64 let. Probíhají zde takové aktivity, které jsou cíleně zaměřené na upevňování motorických, psychických a sociálních schopností.
Uživatelé se mají možnost seznámit s různými výtvarnými technikami. Jedná se například o kresbu tužkou, křídou, tuží, malování vodovými či temperovými barvami, ale také malování na textil a sklo, modelování, aranžování přírodních a dalších materiálů. Pracovník připravuje každou hodinu tak, aby byla tematická a pro uživatele vždy zajímavá.
Mezi další služby, které CENTRUM PRO ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ nabízí, patří odborné sociální poradenství, půjčovna rehabilitačních a kompenzačních pomůcek, prodej pomůcek pro sluchově postižené a dále internetová učebna a kurz anglického jazyka, které jsou s pracovní rehabilitací – výtvarnou činností financované Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Pokud se rozhodnete výtvarnou činnost navštěvovat, nebo vás zaujaly jiné služby, přijďte se k nám podívat. Centrum je otevřené od pondělí do pátku mezi 8. až 16. hodinou a sídlí v Bělehradské ulici č. 389 v Pardubicích – Polabinách. Můžete také zavolat na telefonní číslo 466 335 630. Všichni jste srdečně zváni.

Andrea Dubcová

Klíčová slova: