Vyšel nový GONG

12.04.2012 10:30

Čtvrtletník nabízí 64 stran zajímavých informací ze světa sluchově postižených. Mimo jiné se dozvíte, co si myslí neslyšící řidiči – zda měli problém se získáním řidičského průkazu nebo zda se kvůli sluchu někdy dostali na silnici do nepříjemné situace.

Seznámíte se příběhem slyšících manželů Balousových, kterým v prvních krůčcích při výchově neslyšícího dítěte pomáhá Středisko rané péče Tamtam.

V rozhovoru s neslyšící redaktorkou Romanou Procházkovou si přečtete o tom, jaké je to  ohluchnout, a jak bojovat s ušním šelestem, který se jí po operaci kochleárního implantátu vkradl do života jako nezvaný host.

S neslyšícími cestovateli navštívíte Jihoafrickou republiku a poučíte se, že hladíte-li tygra, musíte se mu koukat přímo do očí.

S devadesátiletou neslyšící Jarmilkou Poštolkovou zavzpomínáte na počátky vzdělávání neslyšících v Čechách - v bývalém Ústavu pro hluchoněmé v Hradci Králové.

V rubrice sociální poradna naleznete v přehledu Jitky Vrcholové z Poradny NRZP shrnutí hlavních změn v dávkách a příspěvcích pro osoby s vadami sluchu platných od 1. ledna 2012.

Startovní výstřel, který není slyšet, můžete sledovat na vlastní oči spolu s úspěšnými neslyšícími americkými plavci Kristin Atesovou a Marcusem Titem.

Více najdete na www.gong.cz.

Klíčová slova: