Výnosné Čtyři dohody

14.11.2012 19:48

Benefiční představení Jaroslava Duška přineslo Rolničce přes 200 000 korun!

V pátek 9. listopadu předvedl Jaroslav Dušek v táborském divadle představení „Čtyři dohody“, inspirované stejnojmennou knihou Dona Miguela Ruize. Výtěžek z prodeje vstupenek je určen na provoz Diakonie ČCE - střediska Rolnička, které nabízí zejména sociální služby dětem a dospělým lidem s mentálním a kombinovaným postižením na Táborsku. Představení podpořila nadace Divoké husy, která navyšuje příjem ze vstupného o 60 000 korun. Celkový výtěžek činí 225 733 korun.
V pátek 9. listopadu proběhlo v táborském divadle dlouho očekávané benefiční představení pro Rolničku „Čtyři dohody“. Jaroslav Dušek v něm poutavou a odlehčenou formou předává staré toltécké pravdy a názory na svět, zformulované do moderní podoby Donem Miguelem Ruizem ve své stejnojmenné knize.
„V tomto představení se zhmotnil sen o dobročinné akci – spojila se chuť pomáhat se zajímavým námětem a zábavnou formou. Však byly vstupenky na toto kultovní představení vyprodané téměř ihned a při představení divadlo bouřilo smíchem a potleskem“ šťastně říká ředitel Rolničky Mgr. Karel Novák.
Kultura čekala na diváky již před vstupem do sálu, kde si mohli nakoupit originální věšáčky, hrnky nebo třeba kalendáře, které vznikly pod šikovnýma rukama zaměstnanců chráněných dílen Rolničky. A kdo chtěl, mohl Rolničku podpořit i nákupem symbolické rolničky, které v předsálí nabízeli dobrovolníci.
Celkový výtěžek benefice je 225 733 korun a více než 6 500 korun přibylo do pokladny chráněných dílen za prodané zboží. 60 000 korun z tohoto výtěžku, určených speciálně na zajištění dopravy dětí a dospělých do speciální školy a center Rolničky, získává Rolnička od nadace Divoké husy. Ta se specializuje na násobení výtěžků benefičních představení pro neziskové organizace.

Kateřina Bláhová

Klíčová slova: