Všechny barvy duhy popatnácté

Již patnáctý ročník v řadě každoročních koncertů Všechny barvy duhy pořádá v pondělí 3. října v 18.00 hodin ostravský Čtyřlístek – centrum pro osoby se zdravotním postižením v Divadle Antonína Dvořáka. 

Letos bude na jevišti tohoto ostravského divadla účinkovat více než 150 zpěváků, tanečníků a muzikantů se zdravotním postižením v doprovodu svých hostů. 

Můžeme se těšit na vystoupení bubenické skupiny Rytmy pořadatelského Čtyřlístku, která každoročně sklízí úspěchy nejen na domácí půdě, ale i na různých festivalech a přehlídkách v celé republice. S Rytmy spoluúčinkuje skupina Bum Bum Band Junior Kuby Kupčíka a děti ze Základní umělecké školy Eduarda Marhuly v Ostravě-Zábřehu.

Od samého zrodu koncertů Všechny barvy duhy spolupracují pořadatelé s Lidovou konzervatoří a Múzickou školou Ostrava, jejíž posluchači nebo absolventi se představí i na letošním koncertu. K těm nejzajímavějším bude bezesporu patřit i vystoupení Martina Chodúra – zpěváka, textaře, skladatele a multiinstrumentalisty, který od svého vítězství v prvním ročníku Česko-Slovenské Superstar v roce 2009 zaujal pevné místo na české hudební scéně nejen jako zpěvák, ale mj. i jako skvělý instrumentalista ve hře na klarinet.

Těšit se můžeme také na tanečníky ze souboru Bílá holubice a muzikanty z kapely Mentallica. 

Letos je patronem a spoluúčinkujícím koncertu hudebník, skladatel, textař, aranžér a herec Ondřej Gregor Brzobohatý v doprovodu saxofonisty Matěje Kobylky.

Můžeme se těšit i na vystoupení hostujícího Dětského sborového studia Ostrava-Jih, které po loňském úspěchu přizval Čtyřlístek opět ke spolupráci.

Koncertním večerem nás budou doprovázet v rolích moderátorů herci dvou ostravských divadel – Jiří Sedláček z Národního divadla moravskoslezského a jeho syn Michal Sedláček, člen hereckého souboru Divadla Mír. Režie večera se i tentokrát ujal Ilja Racek. 

Není pochyb o tom, že také letos nám přinese koncert Všechny barvy duhy, jenž se koná díky finanční podpoře Moravskoslezského kraje a statutárního města Ostravy, silné zážitky. Určitě si je nenechejte ujít. Vstupenky lze zakoupit na internetových stránkách Národního divadla moravskoslezského www.ndm.cz

Bohdana Rywiková

 

 

Klíčová slova: