Vozíčkáři a zdraví jezdci se opět sešli na trati v Krupé

04.02.2014 16:25

Krupá OE Ráno neukazovalo v sobotu na slunečný den, ale do Krupé u Kostelce n. Č. l. se i tak sjela bezmála stovka závodníků připravených střetnout se v dalším kole Středočeského poháru a soutěže o pohár starosty Krupé v motocrossu. Krátce před startem se počasí alespoň částečně umoudřilo, déšť ustal a někteří jezdci se vyjadřovali, že pořadatel alespoň ušetří za kropení tratě.

"Máme lehce porušenou tradici, jsme již zvyklí na závody na trati zalité sluncem. Dnes je to jinak a oproti jiným setkáním můžeme očekávat i menšípočatdiváků.Škoda,ale závodníci se k nám nejezdí opalovat a skalní diváky trocha mokra stejně neodradí. Hlavně ale máme protekci u svatého Petra- Našim prvořadým cílem je stále totéž, podchycení zájmu mládeže o motoristický sport a umožnění jezdit i trénovat na dané trati, ne někde po lesních cestách," vypráví jeden z pořadatelů Josef Splavec ze Sportovního amatérského klubu Krupá.
Organizátoři se ale nevěnují pouze mládeži, další skupinou jsou handicapovaní motoristé jezdící na čtyřkolkách. Krupští již dlouhé roky úzce spolupracují s jejich klubem a nadací Paraple, několikrát do roka připravují společné setkání s mezinárodní účastí, kterého se pravidelně zúčastňuje i herecJanKašpar.
"S vozíčkáři se v Krupé scházíme pravidelně několikrát za rok, nejbližší termín je 29. září. Mnohým z nich je čtyřkolka jedinou možností, jak se podívat někam do přírody, někam mimo pevné silnice. Vozíčkáři si v Krupé také zazávodí, ostatní mají možnost vyzkoušet si jak dobrým pomocníkem čtyřkolka pro ně může být," říká další člen pořádajícího klubu Roman Pošta. Počasí se nakonec umoudřilo a závodníci jedoucí v osmi obsahových a věkových kategoriích si nemohli vynachválit perfektní trať.
"Celá trať je spíše středně náročná s upraveným povrchem a dnes je přiměřeně mokrá, přítomní hasiči ji ani nemusí celý den kropit. Diváci, nakonec se jich sešlo dost, jsou obyčejně zvyklí na prach, tentokrát si užívají od kol odletujících gejzírů mokré hlíny-" směje se jeden startující. Smyslem setkání na trati v Krupé není jen měření sil, hlavně jezdci i diváci společně prožijí příjemný den, který jim nemůže pokazit ani nejisté počasí.
"Musíme zdůraznit, že bez pomoci a podpory spousty lidí by existence tratě a tím i všechny akce našeho Sportovního amatérského klubu nabyly myslitelné. Mohu říci, že krom početné skupiny organizátorů a pořadatelů jsou nám nakloněni prakticky všichni občané z Krupé, aktivně pomáhá starosta Martin Mokroš, podporuje nás Středočeský kraj i paní hejtmanka Zuzana Moravčíková nebo senátor Pavel Lebeda," doplňuje Josef Splavec.

Foto: Na setkání v Krupé počasí hrozilo vším možným, ale naštěstí se umoudřilo a přítomní hasiči ani nemuseli kropit trať.
Foto: Pavel Pávek

Klíčová slova: